A magyar címertől hüledeztek Amerikában, értetlenül fogadták, de az igazi furcsaság csak ezután jött
Olvass tovább...
Híres magyarról neveztek el utcát Asztanában.
Mindig nagyon komoly hír az, ha egy híres magyar személyről neveznek el utcákat vagy egyéb közterületeket szerte a világban. Ezek az események mindig nagyon komoly jelentőséggel bírnak, sokat mesélhetnek arról is, hogy egy-egy híres külföldi személy milyen jelentőséggel bír egy adott kultúrkörben. Nos, arról már rengeteget írtunk mi is, hogy a az Amerikai Egyesült Államokban bizony nagyon komoly Kossuth-kultusz alakult még ki utána, miután az 1848-as szabadságharc ikonikus alakja egy nagyobb utat tett az országban, és mindenhol ebszélt a magyar szabadság ügyéről.
Olvass tovább...
Kossuthról több kisebb várost neveztek el, sőt, egy megye is a nevét viseli, miközben a 19. században a híres magyar nevét is nagyon sok akkor születő gyermeknek adták amerikában. Kossuth megyében pedig mér egy óriási szobra is áll Kossuth Lajosnak (illetve New Yorkban is). Ám az 1848-as szabadságharc ikonikus alakjai közül Petőfi Sándornak is kialakult egy nagy kultusza Ázsiában, elsősorban pedig Kínában, és nagyon sok versét is lefordították a magyar költőnek.
Petőfinek a leghíresebb verse külföldön a Szabadság, szerelem. Bulgáriában pedig még a vers fordításával megfestett bögrét is lehetett kapni jó néhány évvel ezelőtt.
Kazahsztánban is óriási népszerűségnek örvend Petőfi Sándor, és a fővárosban, Asztanában egy utcát is elneveztek róla, az utcatáblán pedig magyarul és kazahul is olvasható a magyar költő neve.
Olvass tovább...