Tudod, hogy mit szimbolizál a NIKE logója, a kis pipa? – videó
Olvass tovább...
Szinte megszámlálhatatlanul sok Disney-logo létezik, megmagyarázzuk, hogy mi az oka ennek a sok változásnak.
Minden 1985-ben kezdődött, a Visszatérés Óz földjére című élőszereplős filmmel. Ekkor jelent meg először a fehér vonalakból álló titokzatos kastély a kék háttér előtt, alatta a Walt Disney Pictures felirattal.
A logót hivatalosan az 1950-ben bemutatott Hamupipőke című rajzfilmben feltűnő palotáról mintázták, és leggyakrabban a Pinokkió (1883) leghíresebb betétdalának (When Wish Upon a Star) néhány taktusnyi rövid feldolgozása kíséri.
Az eredeti, Hamupipőke-féle kastély
A kastélyt az elmúlt évtizedben valósággal életre keltette a CGI-animációs technika – az egyszerű kék háttér helyett ma már a lemenő nap fényében jelenik meg a kastély, legtöbbször mindössze egyetlen szó kíséretében: Disney.
Az elmúlt évtizedek során a kastély számos alakban megjelent, néha apró, máskor drasztikus változtatásokkal, és általában azért, hogy előre vetítse az adott film hangulatát.
Olvass tovább...
A logónak egyébként egyelőre összesen 51 változata létezik. A legújabb verziója a Mulan élőszereplős filmje előtt jelenik meg, és a sanghaji Disneylandben található kastélyról mintázták.
Az alábbiakban további 10 olyan esetet mutatunk be, amikor a Disney megváltoztatta a kastély eredeti kinézetét.
Toy Story (1995)
A Disney Pixar-korszaka 1995-ben, a Toy Story című animációs rajzfilmmel kezdődött el. Ez volt az első alkalom, amikor a kastélyt animációs technikával jelenítették meg.
Tarzan (1999)
Az 1990-es években szinte végig egy egyszerű kék háttérrel kísérték a logót. A sort a Tarzan címú rajzfilm törte meg, amely esetében a háttérben megjelenik a dzsungel.
Atlantis: Az elveszett birodalom (2001)
Az Atlantiszban a kastély valamilyen bealgásodott, fémes felületen tűnik fel, a víz alatt. Mintha csak az elsüllyedt város egyik falára vésték volna fel.
Lilo & Stitch (2002)
A film sci-fi hangulatának megjelenítése érdekében a Disney-logó zöld színű fénybe borul, majd eltűnik, mintha csak felszippantották volna egy űrhajóra.
A legelő hősei (2004)
A legelő hősei című western témájú animációs filmnél a logót billoggal égetik fel.
Demóna (2014)
A Demóna előtti nyitóképen Lipót király kastélya látható a Hamupipőke-féle palota helyett. A háttérben éppen hajnalodik, stílszerűen. Igen, mert a főszereplőt Aurórának hívják...
Hamupipőke (2015)
A Hamupipőke élőszereplős változatában a kastély a klasszikustól eltérően, valósághűbben jelenik meg, egy fényes napon, mezővel körülvéve.
Holnapolisz (2015)
A Holnapolisz logója futurisztikus hangulattal idézi meg a filmet.
A szépség és a szörnyeteg (2017)
A Szépség és a Szörnyeteg élőszereplős változatának nyitóképében az eredeti Hamupipőke-féle kastély helyett a Szörnyeteg kastélya látható.
A hihetetlen család 2 (2018)
A logó teljesen át lett dolgozva az 1960-as évek stílusában, hogy illeszkedjen a franchise hangulatához.