A pénteken kezdődő filmfesztiválon hat magyar alkotás indul a Szarajevó Szíve díjakért a különböző versenyprogramokban.
Szabó Réka A létezés eufóriája című dokumentumfilmje a locarnói premiert követően Szarajevóban is látható lesz a versenyprogramban. A Tünet Együttes 2015-ben bemutatott táncszínház előadásának próbafolyamatát feldolgozó egészestés filmet szeptemberben a magyar mozik is műsorra tűzik. A létezés eufóriája a Tünet Együttes és a Campfilm koprodukciójában készült.
A hazai és nemzetközi jazz világába kalauzol az HBO saját gyártású, zenés dokumentumfilmje, a Csillagfény távolság. A Bársony Katalin rendezésében készült alkotás a hazai középgeneráció egyik legtehetségesebb billentyűse, Balázs József életébe és munkásságába enged bepillantást. A film világpremierje a szarajevói versenyben lesz, majd szeptemberben a miskolci CineFesten láthatja a hazai közönség.
Tóth Luca (Superbia) legutóbbi animációja is indul a Szarajevó Szíve díjért. A 19 perces Lidérc úr magyar-francia koprodukcióban készült, és a Berlinalén volt a világpremierje. Magyar-francia koprodukcióban készült és versenyben lesz Szarajevóban Andrasev Nadja (A nyalintás nesze) 12 perces animációja is, a Szimbiózis, mely Annecy-ban volt először látható nemrég.
A szarajevói versenyprogramban indul Moldovai Katalin Ahogy eddig című rendezői diplomafilmje, mely a Budapesti Metropolitan Egyetem Mozgóképművész mesterképzésén készült, és bemutatták a cannes-i fesztiválon. A 24 perces alkotás története során egy idős nő életébe pozitív fordulatot hoz egy tragikus hír.
Gyulai Panni Broken Things című, 10 perces, 2D számítógépes technikával, a MOME Animáció szakán készült diplomafilmje lesz a verseny további magyar versenyzője.
25 évvel a bemutatását követően, Tarr Béla filmje, a Sátántangó nemrég felújított változatát műsorra tűzi a szarajevói filmfesztivál. A Krasznahorkai László regénye alapján készült 450 perces, fekete-fehér alkotást világszerte a legfontosabb filmek között tartják számon. A Sátántangó digitális felújítását 4K felbontásban a Los Angeles-i Arbelos forgalmazó, filmrestauráló cég és a Filmalap igazgatóságaként működő Magyar Filmlabor készítette.
A Filmalap Inkubátor Programjában készülő, A legjobb dolgokon bőgni kell című filmet. Grosan Cristina rendező és Stalter Judit producer a CineLink Work in Progress nemzetközi szakmai fórumon mutatja be.