A tudósok is elhűltek attól, amit Egyiptomban találtak a föld mélyében - 3500 éve nyugodott a piramisok földjén, most rengeteget tanulhatunk belőle
Olvass tovább...
Az apró pöttyök részben elmondták a sír történetét.
Tutanhamon, aki valószínűleg Ehnaton fia volt, rendkívül fiatalon, mindössze 9 évesen lépett trónra. Olyan fiatal korában történt ez, hogy a kormányzást jelentős mértékben más, befolyásos vezetők vették át, mint Ay és Horemheb. Ezek a tanácsadók számos reformot hajtottak végre az uralkodó nevében, amelyek elsősorban az egyiptomi vallásra voltak hatással. A legújabb kutatások rávilágítanak, hogy ezek a reformok Ayhoz köthetők.
Olvass tovább...
Tutanhamon sírja valószínűleg Aynak épült, erre már korábban is rájöttek a kutatók, később pedig Ay volt az, aki Tutanhamon emlékét is háttérbe szorította. Olyan gyorsan temették el az egykori uralkodót, hogy a falra festett jelenetek és alakok még meg sem száradtak, a sírt úgy zárták le, épp ezért megjelentek barna foltok a falakon, amelyek titkára korábban nem jöttek rá a tudósok, csak később azonosították, hogy ezek mikrobák.
Nyirkos volt még a fal a sietős lezáráskor, ezért alakultak ki. A foltokat nem távolították el a tudósok, azokat otthagyták, mivel rengeteg fontos adalékot adhat az elemzésük, hogy milyen viszonyok uralkodhattak akkor a környezetben, amikor Tutanhamon élt.
Olvass tovább...
(Forrás: Daily Mail)