Hihetetlen felfedezést tett a NASA a Tejútrendszerről: ez átírja a galaxisunkról tett tudományos eredményeket
Olvass tovább...
A NASA tudósai hosszú hónapokon át próbálkoztak, mire sikerült megvizsgálniuk az ismeretlen anyagot.
Hatalmas hírt közölt nemrégiben a NASA. Mint ugyanis most kiderült tudósok több hónapig tartó vizsgálat után végre kinyitották a potenciálisan veszélyes Bennu aszteroidáról lekapart anyagot tartalmazó tartályt.
A minta – nagyjából 250 grammnyi, az OSIRIS-REx űrszonda által gyűjtött sziklás űrtörmelék – vélhetően az élet legkorábbi előfutárait tartalmazza, és ez az első úgynevezett űrkődarab, amelyet valaha is elkapott a NASA küldetése. A NASA már összegyűjtött 70 grammnyi mintát a tartály fedeléből, de két elakadt rögzítő megakadályozta, hogy a tudósok elérjék a benne lévő anyagot. Miután azonban új eszközöket készítettek a kapcsok eltávolítására, a mérnökök január 10-én végül feloldották a tartályt.
Mérnökeink és tudósaink hónapokig fáradhatatlanul dolgoztak a színfalak mögött, hogy ne csak feldolgozzák azt a több mint 70 grammnyi anyagot, amelyhez korábban hozzáférhettünk, hanem új eszközöket tervezzenek, fejlesszenek és teszteljenek, amelyek lehetővé tették számunkra, hogy túllépjünk ezen az akadályon.
- írta Eileen Stansbery , a NASA ARES (Astromaterials Research and Exploration Science) részlegének vezetője a közleményében.
Olvass tovább...
A NASA tudósai először szeptember 24-én vizsgálták meg a tartályt, miután az OSIRIS-REx kapszula fedélzetén miután az 43 000 kilométer/óra sebességgel visszazuhant a Földre . Az egyéként nem kevesebb mint 6,4 milliárd kilométeres oda-vissza út után a kapszula biztonságosan landolt a Utah-sivatagban, majd a houstoni Johnson Űrközpontba szállították.
A NASA egyébként legutóbb egy a Földhöz közeledő aszteroida kapcsán került a hírekbe. A szakértők ugyanis elegendő adatot gyűjtöttek ahhoz, hogy bemérjék a 300 méter széles aszteroida pályáját és egyes számítások azt is kimutatták, hogy be fog csapódni a Földbe. Pontosabban azt közölték, hogy 2024. október 5-én érheti el a légkörünket.
Erről részletesebben alábbi cikkünkben számoltunk be:
Olvass tovább...
Forrás: LiveScience