Döbbenetes, mégis létezik az időutazás: Kínában egyszerre van sötétség és világosság, attól függ, hogy éppen hol állsz
Olvass tovább...
Minden nap használjuk őket, mégsem tudjuk az eredetét. A fiatalok lassan már betűkkel sem kommunikálnak. Mi most lerántjuk a leplet az Emojik izgalmas történetéről.
Pörög az élet, pörög a világ, pörög a kommunikáció. Mindig mindent egyre gyorsabban és egyszerűbben szeretnénk elmondani családunknak, barátainknak és kollégáinknak. Ennek a felgyorsult világnak köszönhetően kiszélesedtek a kommunikációs lehetőségek.
Az írásban történő beszélgetésekben egyre többet használunk betű helyett kis képeket. Ezek képeket először szmájliknak, majd mára már emojiknak hívjuk. Az emojikkal nem csak szavakat helyettesíthetünk, de megjeleníthetjük aktuális érzéseinket vagy esetleg véleményt is nyilváníthatunk velük. Egy-egy emoji komoly lelki törtést is tud okozni egy másik emberben, tehát veszélye is van sőt ereje a használatának.
Ennek örömére minden évben új szmájlik jelennek meg, például 2023-ban az egyik legújabb frissítés egy Főnix madár. De ne szaladjunk ennyire előre, nézzük meg hova vezethető vissza a kis nevető arcok története.
Olvass tovább...
Történelmileg az első fontos dátum 1986. augusztus 6-ára tehető, amikor is a New York Times egyik cikke, mely Abraham Lincoln amerikai elnök egyik beszédét közölte, a „(taps és nevetés;)” rész második zárójele elé bekerült egy pontos vessző. Ez volt az első véletlen szmájli, melyet sokan szándékosnak hittek.
2021-ben is a sírva nevetős fej lett az év legtöbbet használt ikonja, megelőzve a szintén népszerű szív formát. Harmadik helyen a szintén közkedvelt „hangosan síró arc” végzett.
Nektek melyik a kedvencetek? ;)