Öt tipp: így tudod elkerülni, hogy megcsapolják a bankszámlád, vagy feltörjék a számítógépedet a csalók
Olvass tovább...
Ezt az egyszerű trükköt kell alkalmaznod, hogy megnehezítsd a hackerek dolgát.
A mai világban egyre nehezebb mobil nélkül eltölteni az időt. Nem csak az eszközhöz – mint kommunikációs készülékhez vagyunk hozzátapadva – hanem az állandó online jelenléthez is. A The Guardian cikke szerint, most Ausztrália miniszterelnöke furcsa ötlettel állt elő: azt javasolta az embereknek, hogy
Sokan szkeptikusak voltak az öltettel kapcsolatban, de meglepő módon a technológiai szakemberek is egyetértettek vele. A miniszterelnök szerint a lakosságnak proaktívnak kell lennie annak érdekében, hogy növelje a kiberbiztonságot. Ők pedig éppen erre próbálják felhívni a figyelmet.
„Mindannyian felelősséggel tartozunk ezért, és ehhez csak olyan egyszerű dolgokat kell megtennünk, mint, hogy 24 óránként kikapcsoljuk a mobilunkat. Elég csak öt percre, amíg fogat mosunk, vagy épp fürdünk” – közölte a miniszterelnök.
Korábban az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) szintén azt javasolta, hogy időnként – legalább hetente egyszer – kapcsolják ki az emberek a mobiljukat. Így csökkenhet az esély arra, hogy a készüléket folyamatosan nyomon tudják követni.
Olvass tovább...
A Sydney-i Műszaki Egyetem kiberbiztonsági kutatója szerint pedig, a telefon rendszeres újraindítása minimálisra csökkentheti a feltörés kockázatát, mert bezár minden olyan háttérben futó alkalmazást és folyamatot, ami kémkedik és adatokat gyűjt utánunk - idézi a hvg.hu.
Először is, rendszeresen frissítsük az operációs rendszert és a telepített alkalmazásokat. Az új frissítések általában tartalmazzák a biztonsági hibák és sebezhetőségek javításait. Az elavult rendszerek és alkalmazások könnyű célpontok a hackerek számára, akik kihasználhatják ezeket a sebezhetőségeket adatainkhoz való hozzáférésre.
Másodszor, gondoskodjunk erős jelszavakról. Soha ne használjuk ugyanazt a jelszót több helyen, és kerüljük a könnyen kitalálható jelszavakat is. Fontos, hogy hosszú és összetett jelszavakat válasszunk, amelyek tartalmaznak nagy- és kisbetűket, számokat és speciális karaktereket. Az arcfelismerés vagy ujjlenyomat-alapú azonosítás is hasznos lehet, ha elérhető a készülékünkön.
Harmadszor, legyünk óvatosak az alkalmazások letöltésekor és telepítésekor. Csak hivatalos forrásokból (például az alkalmazásboltokból) szerezzük be az alkalmazásokat, és olvassuk el a felhasználói véleményeket és értékeléseket is. A biztonságos és megbízható alkalmazások telepítése csökkenti a rosszindulatú szoftverek és kártékony programok letöltésének kockázatát.