promotions.hu
Sötét mód
Keresés
Menü megnyitás
Néhányan tudják, mi van a Hold belsejében, és ez egyáltalán nem nyugtatja meg őket
Borítókép:  Profimedia
Tech & Tudomány
Kategória fejléc
Promotions
Megosztás
Másolás

Egészen fantasztikus elmélet született állandó kísérőnkről.

A Hold évmilliárdok óta kísérője a Földnek, ezért ma már fel sem merül sokakban, miért vándorol az égen, és milyen szerepe van bolygónk élővilágának létezésében, fennmaradásában. Néhányan azonban tudni vélik a választ.

A hídépítő mérnök végzettségű Balogh Béla is azok közé tartozik, akik szerint a Hold valójában egy üreges mesterséges égitest, tehát nem természetes módon született nagyjából 4,5 milliárd éve, amikor egy Mars méretű formálódó bolygó ütközött a Földnek.

A magyar szakember szerint minden, amit ma tudunk a Holdról, az beleillik az üregesség elméletébe, illetve nincs olyan ismeretünk, amellyel ezt egyértelműen meg tudjuk cáfolni. Meglepő az is, hogy olyan magas olvadáspontú anyagok találhatók a felszínén, amelyeknek elvileg semmi keresnivalójuk ott. A kráterei is meglepően sekélyek, szinte tányérszerűek, ami arra is utalhat, hogy a Hold kérge elképzelhetetlenül kemény és ellenálló.

Érdekes az is, hogy az amerikai Apollo-küldetések során a holdkompok olyan rezgéseket keltettek, amelyek órákon át tartottak, vagyis az égitest úgy kongott, mint egy harang. Ez alapján állítólag a NASA több kutatója is arra a következtetésre jutott, hogy a Hold belül üres, vagyis mesterséges objektum.

Hogy ki és miért készítette? Fogalmunk sincs, de az is mindenképpen meglepő, hogy az égitest állandóan ugyanazt az arcát fordítja felénk, pedig maga is forog a tengelye körül, napfogyatkozáskor pedig pontosan kitakarja központi csillagunkat, éppen akkora a mérete, hogy a Nap és a Föld közé jutva ezt a jelenséget tudja produkálni.

Az üreges Hold elmélete lényegében az első holdraszállás idején, 1969-ben keletkezett. Az összeesküvés-elméletekben hívők ugyanakkor némileg kiforgatták az asztronauták szavait, akik szintén beszéltek az égitest „kongásáról”, ám ennek – elvileg – megvan a maga egzakt tudományos magyarázata.

Eszerint az amerikaiak holdkompja egy tonna TNT robbanásának megfelelő erővel csapódott a talajba, és ezzel „holdrengést” idézett elő. Ez valóban tovább tartott, mint a tudósok számítottak rá, de csak azért, mert a Hold sűrűsége csupán 60 százaléka a Földének, ráadásul a mi bolygónk talaja vízzel van tele, ami csillapít, és emiatt tartanak nálunk a vibrációk legfeljebb csak két percig. A Hold tehát aligha üreges, inkább csontszáraz, az a baj vele.

Hasonló tartalmak
Galéria - Van képünk hozzá
Színes
Tech & Tudomány
Helyi Hírek
Időjárás