24 ezer éves „zombikat” keltettek életre Oroszországban
Olvass tovább...
Bár valószínűleg tudod, hogy egy macskának a kilenc élete csak egy mítosz, de elgondolkoztál már azon, hogy hol kezdődött – vagy van-e valami igazság e-mögött?
A történészeknek van néhány elképzelése arról, hogy honnan ered a macskák túlélési hajlandóságának mitikus tulajdonsága.
Először is, a macskák az ókori Egyiptomban kezdtek mitikus jelentőséget kapni. Az ókori egyiptomi nép olyan isteneket imádott, amelyek macskafélékhez hasonlítottak vagy félig macskafélék voltak, köszönhetően a macskák védelmező, anyai természetének.
Az egyiptomiak tisztelték a macskaféleséget, és összekapcsolták az istenséggel és a halhatatlansággal.
Egyesek úgy vélik, hogy a kilenc élet mítoszának eredete egy angol közmondásból származik. A közmondás így szól: "A macskának kilenc élete van. Háromért játszik, hármat elkóborol, az utolsó háromért pedig marad."
Olvass tovább...
A kilences számnak számos más hagyományban és kultúrában van jelentősége. A kilenc szerencsés szám a kínai kultúrában, mert ugyanúgy hangzik, mint a "hosszan tartó" szó. És kilenc múzsa van a görög mitológiában.
Azonban a macskáknak nem minden kultúrában van kilenc életük. Míg a világ bizonyos részein úgy gondolják, hogy a macskáknak több életük van, a kilences szám nem általános. Például a világ arabul beszélő részein a macskáknak hat életük van. A világ spanyol nyelvű részein, valamint Olaszországban, Görögországban és Brazíliában az emberek azt hiszik, hogy a macskáknak hét életük van.