Óriásnyakú, ősi lények rohantak át egy család autója előtt? Elképesztő videó került fel az internetre, döbbenetes átverés terjed
Olvass tovább...
Az ősidőkben a fél bolygón elterjedt lehetett.
Akár a medve és a kutya keverékének is nevezhetjük azt az ősi állatot, amelynek a maradványait Franciaországban találták meg. Egészen pontosan egy állkapocs-fosszíliát, az pedig arról tanúskodik, hogy a különös ragadozók meglehetősen elterjedtek lehettek néhány millió évvel ezelőtt.
A lény a Tartarocyon nevet kapta, és a középső miocén korban élhetett, 6–11 millió éve. Bár nem sok minden maradt meg a Pireneusok lábánál fekvő Sallespisse település közelében fellelt ősállatból, annyi bizonyosnak tűnik, hogy a tömege 2 mázsa lehetett. Ezzel jócskán felülmúlta a legközelebbi rokonának számító Cynelost, vagyis a kor egyik legnagyobb szárazföldi ragadozója lehetett.
Olvass tovább...
A medvekutyafélék családjába tartozó Tartarocyon éppúgy a kutyaalkatúak alrendjébe tartozott, mint a mai medve és kutya, vagyis mindkettőhöz elég közel áll. A családba a 30 centiméteres marmagasságútól a grizzly nagyságúig terjedő állatok sorolódtak, tehát igen nagy változatosságot mutattak.
Az állkapocs-fosszíliában természetesen ott láthatók a félelmetes fogak is, amelyek ezt az állatot Ázsia, Dél-Afrika, Európa és Észak-Amerika egyik legveszedelmesebb húsevőjévé tették. Külalakban pedig valóban hordoztak fizikai jellemvonásokat mind a kutyáktól, mind pedig a medvéktől.
Olvass tovább...
A tudósok által adott Tartarocyon név a küklopsz Tartaro után származik, aki a baszk mitológia ismert alakja volt. Az egyszemű óriás Béarn tartományban élt a Krisztus előtti 8. században, és a szóbeszéd szerint gyerekeket evett.
A nevét viselő ősállat 20 centiméteres állkapcsa egy ősi kagylókban, kövületekben gazdag tengeri üledékbe volt ágyazódva. A lény nehézkes járású, lapos talpú lehetett, mint a medve, és hosszú pofájú, mint a kutya.