Hús esett az égből Amerikában, az emberek ettek is belőle – új világ kezdetén állunk?

Néha gyanakodva kellene fogadnunk az égből érkező dolgokat.
Az emberek ki vannak éhezve a csodákra, azért amikor valamilyen szokatlan dolog történik, rögtön isteni beavatkozásra gyanakodnak. Így történt ez az USA középkeleti részén lévő Kentucky államban is, mintegy másfél évszázaddal ezelőtt.
1876-ban az Egyesült Államok még alig eszmélt fel a véres polgárháború okozta zűrzavarból, vagyis egy csoda éppen a legalkalmasabb időben rázta fel az országot. Márciusban az Olympian Springs nevű településen óriási vihar tombolt, amely alatt – ezt a The New York Times is megírta – hús kezdett potyogni az égből.

Jézus vérét tartalmazó ereklye került elő, valódi csoda történt
Olvass tovább...
A rémült lakosok elsőre persze azt hitték, hogy emberi maradványokról van szó, és különösen egy Allen Crouch nevű férfi birtoka kapott sokat a meglepő égi áldásból. Az éppen szappant főző felesége szerint a jelenség olyan volt, mint a hóesés, csak éppen a fehér pelyhek helyett vörös cafatok hullottak odafentről.
A kíváncsi helybéliek nem sokáig vártak vele, hogy megkóstolják, bár volt némi rizikója annak, hogy ezzel kannibalizmusra vetemednek. Aztán kiderült, hogy a húsnak inkább ürü vagy szarvas íze volt, de ezzel a rejtély csak tovább fokozódott.
Először mindenki arra gondolt, hogy valami tornádó kapta fel és tépte szét a szerencsétlen állatokat, de akkor már jó ideje felhőtlen volt az ég, nem zajlott semmi rendkívüli időjárási jelenség. Mégis, akkor mi történhetett?

Szűz Mária megjelent Egyiptomban, tömegek látták, le is videózták
Olvass tovább...
Amikor tudományos vizsgálatra küldték az anyagot, a kutatók ijesztő megállapításra jutottak. Ők ugyanis arra a következtetésre jutottak, hogy lovak tüdejéből származhatott a hús, de akár újszülött gyermekeké is lehetett.
Végül az tűnt a legvalószínűbbnek, hogy a keselyűktől érkezhetett a borzasztó égi eledel. Ezek a madarak hajlamosak túlenni magukat, és emiatt repülés közben könnyen kihányják a felfalt eledelt, különösen akkor, ha egy ragadozó sebesebb mozgásra készteti őket. A húseső tehát az ő gyomrukból származhatott, és ez egyáltalán nem volt megnyugtató azok számára, akik ettek belőle.
