Brutális fotó: repülő madár hasából robbant ki egy kígyószerű hal, egy angolna, amelyet lenyelt
Olvass tovább...
Érdekes sztori egy állatról és a háborúról.
Az aranysakál, vagyis más néven a nádi farkas, réti farkas, toportyán vagy csikasz Európa délkeleti részén és Ázsia mediterrán vidékein honos. Besorolását tekintve a róka és a farkas közötti köztes helyet elfoglaló ragadozó. Magyarországon a 19. században is nagyon elterjedt volt a jelenléte, egészen a Kárpát-medence északi részéig megtalálható volt.
Ám az élettere egyre jobban visszaszorult, és az 1940-es években néhány kósza észleléstől eltekintve, a térségben csupán Bulgáriában éltek példányai.
1940 és 1990 között hazánkban nem találtak szaporodó párt, csupán néhány kósza aranysakálról érkezett bejelentés az illetékesekhez. Magyarországon már kihalt fajként regisztrálták.
Olvass tovább...
Bulgáriában később védetté nyilvánították, majd a számuk rohamosan elkezdett nőni. Sőt, a környező országokban is egyre több lett belőlük. Az 1990-es évek elején pedig Magyarországon is újra megjelentek, főleg a déli megyékből érkeztek jelentések a jelenlétükről. 2014-ben már 9 ezer aranysakál élt az országban.
Az elbeszélések szerint újbóli megjelenése Magyarországon egy szomorú eseményhez kapcsolódik, mivel a délszláv háború zaja űzte őket újra Magyarországra, a harcok alatt kezdtek egyre jobban északabbra húzódni a volt Jugoszlávia területéről a déli megyéinkbe.
Az aranysakálok hangja nagyon különleges, olyan, mintha gyereksírást hallanánk.
Olvass tovább...
(Forrás: Wikipedia, Magyar Nemzet, 444)