Brutális baki történt élő adásban az időjárás-jelentés közben, amit most látni fogsz, azt azonnal meg akarod majd mutatni minden ismerősödnek
Olvass tovább...
Ítéletidő tombol az Egyesült Királyságban, de az igazi apokalipszis 100 év múlva jön el.
Egy átlagos brit az élete során 4 hónapot beszél az időjárásról, de az idei év alighanem még több témát szolgáltat a szigetországban élőknek. Ebből a szempontból az Egyesült Királyság alighanem fennállása egyik legkiszámíthatatlanabb esztendejét éli.
A bajok már márciusban elkezdődtek, amikor 0,9 Celsius-fokkal magasabb átlaghőmérsékletet mérhettek, mint az 1981–2010-es időszakban. Áprilisban pedig megdőlt minden korábbi melegrekord, ami borzasztó nyarat vetített előre.
Olvass tovább...
Mindezek előtt, májusban a szokásos csapadékmennyiség kétszerese hullott, ami különösen Észak-Angliát, valamint Walest sújtotta. Nyáron többször is tartósan 30 Celsius-fok fölé ugrott a csúcshőmérséklet, az Egyesült Királyságban néha melegebb volt, mint a mediterrán országokban.
Az ősz pedig ismét hatalmas viharokat, esőket és áradásokat hozott. A napokban Londonban már a Tower-hídon is vízben gázoltak az autósok, de a metróállomásokon is érdemes lett volna inkább gumicsizmában várakozniuk az utasoknak.
Olvass tovább...
A meteorológusok ezután újabb esőket jósoltak, északkeletre például 70 millimétert, amely a magyarországi éves csapadék tizedének felel meg. A helyi sajtó máris biblikusnak nevezi a fővárost szeptember 14-én ért özönvizet.
A rendőrség arra figyelmezteti a közlekedőket, hogy kétszer is gondolják át, mielőtt járművel vágnának neki a városnak. Már egy 30 centiméter mély tócsában is felúszhatnak a kocsik, és már egy pohárnyi víz is elegendő ahhoz, hogy komoly károkat okozzon a motorban.
Olvass tovább...
„Nyugodtan mondhatom, hogy a londoni útjaim szörnyen sikerültek idén. Pacallá áztam, a vonat késett, a partnereim visszamondták a találkozókat, hosszú sorok álltak a taxikért, és mindenfelé morcos embereket láthattunk. Az egyik közülük én voltam”
– idézte fel élményeit egy kommentelő a Twitteren. Pedig ez még mindig semmi ahhoz képest, amit a kutatók 100 év múlva jósolnak a Brit-sziget számára. És egyre többen kezdenek hinni abban, hogy igazuk lesz.
Olvass tovább...
Mi is várható a 2100-as évek elején? Forró nyarak, valamint meleg és csapadékos telek. A globális felmelegedés miatt megemelkedik a tengerek, óceánok vízszintje, ami gyakoribbá teszi az áradásokat.
Az átlaghőmérséklet akár már 2070-re 5,4 Celsius-fokkal haladhatja meg a mostanit, míg a telek akkor 4,2 Celsius-fokkal lesznek melegebbek. A nyarak aszályosabbá válnak, akár 47 százalékkal is csökkenhet a csapadék mennyisége, miközben télen 35 százalékkal növekedhet. London közelében 1,15 méterrel magasabb tengerszinttel kell számolni 2100-ra.