18 ezer éves kutyakölyköt találtak, olyan, mintha csak aludna – videó
Olvass tovább...
Nem mindennap hoznak nyilvánosságra ilyen felvételeket.
"Működik a dolog!"
- írta a vadon élő állatok megmentésével foglalkozó Utah-i hivatal a Facebook-oldalán.
De mi is működik? Az, hogy átmegy egy állat egy felüljárón az ennyire nagy dolog?
Igen, mivel a világban egyre jobban sokasodnak a hatalmas sztrádák, amelyek nem csak az állatok élettereit választják el egymástól, így pedig a populáció létfenntartását veszélyeztetik, hanem közvetlenül veszélyt jelentenek az állatokra is. Rengeteg baleset történik, és az anyagi kár is jelentős. Pedig már évtizedekkel ezelőtt kitalálták a megoldást,
a vadállatoknak épített átkelőhidakat. Ezek a megoldások azonban nem mindig működnek, az állatoknak idő kell, hogy megszokják az új útvonalakat.
Olvass tovább...
Ezeket általában a természeti környezethez hasonlóra készítik el, hogy aszfalt még véletlenül se zavarhassa meg az állatok vonulását. Hollandiában páldául már hatvanhat ilyen átkelőt építettek meg az ötvenes évektől kezdve. A Banff Nemzeti Park statisztikáiból kiderül, hogy a felüljáró megépülése óta 80%-kal csökkent a vadgázolások száma, a felszerelt kameráknak hála pedig azt is megtudhatjuk, hogy a pumák és a medvék sokkalta jobban szeretik a föld alatti átkelőket.
Utah-ban most nyilvánosságra hoztak egy felvételt, ahol az látszik, hogy mikor milyen állat vette igénybe a felüljáró szolgáltatásait.
A szakemberek azt is elmondták, hogy a legtöbbször a szarvasok keltek át az autópálya felett, és azt is elárulták, hogy a felüljáró átadása után a korábbi évenkénti száz baleset a töredékére esett vissza.
A szarvasok mellett medvék, mókusok, hiúzok, rókák, farkasok, sünök és jávorszarvasok is látszanak a felvételeken, tisztára úgy néz ki az egész, mint egy cuki, állatos tündérmese:
Olvass tovább...