A növények is képesek érzékelni a hangokat?
Olvass tovább...
A brit Királyi Botanikus Kert jelentése igen aggasztó képet fest. Mint a tudósok rámutatnak, a világon élő növények kétötödét kihalás fenyegeti.
A brit Királyi Botanikus Kert számolt be arról a jelentésről, amely kétszáz tudós bevonásával készült, s a világ növényeinek és gombáinak állapotát összegzi, az eredmény pedig nem épp örömteli. Mint a jelentésből kiderül,
a világon élő növények kétötödét kihalás fenyegeti. Ráadásul a fajok kihalásának veszélye nagyobb, mint korábban gondolták. Ebben olyan okok játszanak közre, mint például fajok élőhelyének szűkülése.
A kutatók versenyt futnak az idővel, minél több fajt igyekeznek meghatározni, mielőtt végleg eltűnnének, mivel a növények óriási lehetőségeket rejtenek a gyógyításban, energiatermelésben és táplálékként. Az MTI által szemlézett jelentésből kiderül, eltűnőben van a növények és gombák felhasználásának lehetősége az olyan globális problémák megoldására, mint az élelmiszerbiztonság vagy a klímaváltozás.
Olvass tovább...
„A kihalás korában élünk. Rendkívül aggasztó a kép és sürgős beavatkozásra van szükség. Vesztésre állunk az idővel vívott küzdelemben, mert a fajok gyorsabban tűnnek el, mint ahogy képesek lennénk azonosítani őket. Pedig sok közülük fontos szerepet játszhatna például a gyógyításban, és mondjuk egy újonnan jelentkező vagy a jelenlegi pandémia elleni küzdelemben” –
mondta Alexandre Antonelli, a botanikus kert tudományos igazgatója.
Az összegzés rámutat:
A jelentés azt megállapította, hogy a gyógyításra használt növények közül 723 került a kihalás szélére, sok azért, mert a világ egyes térségeiben túl sokat takarítanak be belőlük.
Olvass tovább...