Bikini-atoll: radioaktív anyagok mérgezik a Csendes-óceánt
Olvass tovább...
A különös kék fényt a Kék könnyek okozzák, amelynek titkáról is egyre többet megtudtak az elmúlt húsz év alapján. A tajvani Macu-szigeteknél egyre többen gyönyörködnek benne, a jelenség egyre mélyebbre jut a tengervízben, és egyre veszélyesebb.
Különös kék fények jelennek meg nyáron a Kelet-kínai-tengeren, amelyet alighanem a biolumineszcens páncélos ostorosok okoznak. A jelenség némileg az ókori szirénekéhez hasonlítható: gyönyörű, de veszélyes. Miközben
nagyon sokan a térségbe utaznak ugyanis a Kék könnyekként ismert látványosságra, e könnyek mérgezőek.
Olvass tovább...
E méreg pedig egyre terjed a National Geographic alapján, amely egy új kutatásról számol be. Pontosabban az elmúlt húsz év kutatómunkájának összegzéséséről, amelyből kiderül, egyre mélyebbre jutnak a Kék könnyek a tengerben, hiszen a páncélos ostorosok toxikus algákat fogyasztanak, ammóniát bocsátanak ki, amely keveredik az algaméreggel.
Más élőlények pusztulását okozhatja az egyre nagyobb oxigénhiányos állapot.
Amíg a Jangce, vagyis a Kék folyó vize gátépítés miatt apadt, kevesebb mezőgazdasági szennyeződés jutott a tengerbe, a mikroorganizmusok és a páncélos ostorosok száma csökkent, a Kék könnyek is kisebb területre korlátozódtak.
Olvass tovább...