promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Harminc éve vett a garázsvásáron egy bizsunak hitt gyűrűt a háziasszony, félelmetes haszonnal adta el, miután véletlen kiderült, mennyit ér

Harminc éve vett a garázsvásáron egy bizsunak hitt gyűrűt a háziasszony, félelmetes haszonnal adta el, miután véletlen kiderült, mennyit ér

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Csillagászati összeget érő gyűrűben járt 30 évig a kisboltba. 

Egy nő több mint 30 éve vásárolt egy gyűrűt egy garázsvásáron, anélkül, hogy tudta volna, milyen értéket rejt. Az 1980-as évek végén, egy autós piac során, egy doboz ékszer közül választott egy karperecet, amelyhez egy gyönyörű koktélgyűrű is tartozott. A nő mindössze 10,92 dollárt fizetett érte, azt gondolva, hogy csupán bizsu ékszer. Évtizedeken át viselte a gyűrűt, többnyire bevásárlások alkalmával, nem is sejtve, hogy a rajta található 26,2 karátos gyémánt valójában közel 350 000 dollárt (125 millió forint) ér.

Csak akkor döbbent rá az ékszer valódi értékére, amikor egy szoba takarítása közben a gyűrű leesett, és szokatlan csillogását észrevette. Elvitte egy helyi ékszerészhez, aki megállapította, hogy túl értékes ahhoz, hogy ő maga fel tudja mérni az árát. Így végül a nő a híres Sotheby’s aukciósházhoz fordult, ahol a gyémántot I színminőséggel és VVS2 tisztasággal azonosították. Az aukció során az ékszer végül 717 338 dollárért (256 millió forint) kelt el, ami óriási változást hozott a nő életében.

Az eset világszerte felkeltette az érdeklődést, és az emberek kíváncsiak voltak, hogyan kerülhetett egy ilyen drága gyűrű egy egyszerű garázsvásárra. Jessica Wyndham, a Sotheby’s európai ékszereladásokért felelős vezetője elmagyarázta, hogy a gyűrűn található gyémánt régi stílusban volt megmunkálva, egy antik párnás alakú vágással, amely kevésbé tükrözi vissza a fényt, mint a modern csiszolások. Emiatt az ékszer nem tűnt annyira értékesnek, amikor a nő megvásárolta.

[[cikk2]]

Wyndham szerint a korábbi tulajdonosnak nincs története az antik tárgyak vagy gyémántok gyűjtésével kapcsolatban, így ez az eset egy egyszeri, szerencsés felfedezés volt. A nő maga is úgy fogalmazott, hogy a régi köveknek megvan a saját személyiségük, és másképp ragyognak, mint az újabb darabok. A gyűrű megszerzését szerencsés véletlennek, vagyis "Serendipity"-nek nevezte.