A kutatók bementek egy barlangba, kétszázezer éves, rejtélyes rituálé nyomaira bukkantak
Olvass tovább...
A klausztrofóbiások most takarják el a szemüket, nyomasztó élményekkel „gazdagodtak” a barlangászok.
Külső szemlélőként nehéz megérteni, hogy mi vesz rá embereket arra, hogy szűkös földalatti járatokba préseljék be magukat, ám a Caveman Hikes csatornája épp arra igyekszik rávilágítani, hogy mi hajtja az extrém barlangászokat.
Ilyen az is, amikor egy olyan járatot fedeznek fel, ahová ember korábban még nem tette be a lábát. Habár a barlang bejárata még egyáltalán nem tűnik szűknek, ám a helyzet gyorsan változik, ahogy egyre beljebb haladnak a különös természeti képződmény rejtett részeibe.
Kiderült, hogy ezek eddig csupán az emberek előtt maradtak rejtve, az állatok már régebben felfedezték maguknak. A felvételeket nézve azonban nem jártak túl jól, egy részük ugyanis nem találta meg a kivezető utat.
A barlang mélyén lévő üregekben vastagon áll a denevérek ürüléke, emellett rengeteg csontot és egyéb állati maradványt is találtak a felfedezők, melyek vélhetően már évezredek óta ott hevertek.
Olvass tovább...
A videóban azt is elmagyarázzák a tapasztalt barlangászok, hogy milyen módon érdemes megközelíteni egy-egy szűkebb hasadékot. Előfordulhat ugyanis, hogy fejjel előre kell kúszniuk, ami egyáltalán nem tűnik veszélytelen mutatványnak.
Nem véletlenül hívták fel tehát a videók készítői, hogy csakis tapasztalt barlangászok vágjanak bele a hasonló kalandokba, a legjobb felszeléseket segítségül hívva a szorult helyzetekben.