A magyar ABC-ből kimaradt ez a fura betű, sok ezer szót kellene máshogy írni
Olvass tovább...
A grafológiában a B betű a birtoklással kapcsolatos attitűdjeinkre utal.
A grafológia, azaz az íráselemzés lényege, hogy az írásmintánkból következtetéseket von le a személyiségünkre nézve. A grafológusok megfigyelik és értelmezik a betűinket, megfigyelik a vonalak vastagságát, a betűk méretét és alakját, de még az írástempót és az oldalak elrendezését is. Egyesek áltudománynak tartják, ennek ellenére bizonyos bűnügyek esetén a nyomozók is grafológusok segítségét kérik.
A grafológusok szerint az írásmódunkból kikövetkeztethető az érzelmi állapotunk, az intellektuális képességeink, a motivációink vagy az önértékelésünk. Továbbá feltárhatja olyan jellemzőinket, mint például, mennyire vagyunk érzelmileg stabilak.
A betűk megformálása a lelki állapotunktól is függ, de ismétlődő, jellegzetes minták megfigyelhetők mindenkinél. A „b”-betű a grafológiában a birtoklás betűje. A fenti képen jól láthatóak a különbségek, a hozzájuk tartozó meghatározást Varju Beáta grafológus segít kielemezni:
1. Balra kanyarodó végvonal: erős birtoklási vágy, fontos a szerzés és az anyagiak.
2. Huroknélküli, de zárt betű: Nem érdekli a szerzés, de azt, ami van, mindenáron megtartja.
3. Gyenge középzóna, nem gyakorlatias típus.
4. Megpróbálja megtartani az anyag javakat, de nem sikerül, kifolyik a kezéből.
Olvass tovább...
A legtöbb szövegben, még a legrövidebbekben is előfordulhat néhány „k”-betű, ami a kreativitás betűje. A felső hurok a tervezés, az alsó hurok a kivitelezés fázisait mutatja.
1. A felső hurok szépen formált, de a középső hurok, a „tömlő” hiányzik. Itt a felső zónás ötletek, elképzelések nagyon újszerűek lehetnek, de azok konkrét kivitelezése már nem történik meg.
2. Éppen fordítva, nem az ötletek, hanem a megvalósítások embere – az inspirációt máshonnan kell beszereznie.
3. Az úgynevezett „lasszós” k – betű: fondorlatok, manipulációk.
4. A hurok és a tömlő egyaránt szépen kiírt és megformált: Sok ötlete van, amit saját maga meg is valósít.
Fontos megjegyezni, hogy a grafológia nem tekinthető egyetemesen elfogadott pszichológiai diagnosztikai eszköznek, és sok pszichológus vitatja hatékonyságát és tudományos alapjait. Sokan úgy vélik, hogy az írásminta elemzésének eredményei nagyrészt szubjektívek és nehezen reprodukálhatók, ami miatt nem tekinthetők megbízható módszernek a személyiség értékelésére, ennek ellenére szórakoztató elfoglaltság az írott betűinket elemezni.
Forrás: Astronet