Hoppá: magyar feleséget választott magának az olasz sztárfocista
Olvass tovább...
A holland parlamenti választások győztese több szálon is szorosan kötődik Magyarországhoz.
Geert Wilders nem először kerül a magyar sajtó középpontjába. A magát konzervatívnak valló, bevándorlás- és iszlámellenes holland politikus már rengetegszer járt Magyarországon, és magyar barátai is vannak a politikai életen kívül.
Olvass tovább...
Szikora Istvánt ma már a legtöbben úgy ismerik, mint a lakodalmas zenész Bunyós Pityu, de a 80-as években még sikeres ökölvívó volt, Mike Tysonnal is kesztyűzött, részt vett az 1992-es olimpián is Barcelónában, utána pedig edzőként is sikereket tudott elérni.
Wildersel úgy kötöttek szoros barátságot, hogy Wilders felesége történetesen ugyanannak a falunak szülötte, mint Szikora István. A barátságról több kép is árulkodik az interneten, ezek közül válogattunk össze néhányat.
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) January 9, 2017
Budapest.
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) July 10, 2017
Hungary.
Magyarország.
Bunyós Pityu.
Trattoria Venezia. pic.twitter.com/Em1pSFRkXb
A bunyósból lett lakodalmas énekes valóban közeli kapcsolatot ápol Hollandia leendő vezetőjével (Wilders ugyan megnyerte a parlamenti választásokat, de még koalíciós megállapodást kell kötnie az egyik alulmaradt párttal, hogy valóban miniszterelnök lehessen), ez nem csak a közös selfie-kről szól, amit mi sem bizonyít jobban, hogy Szikora is meglátogatta már Wilderst Hollandiában, aki rögtön be is vitte a Parlamentbe:
Wilders feleségéről azonban korántsem ilyen könnyű közös képet találni, már-már könnyen az az érzése lehet az embernek, hogy Wilders rejtegeti a feleségét, aki rendszerint nem szokta elkísérni a ceremoniális eseményekre sem, a mostani kampányból is teljesen kivonta magát.
Krisztina Wilders, leánykori nevén Márfai Krisztina 1992-ben ment hozzá Wildershez. A nő korábban diplomataként dolgozott, így ismerkedtek meg, ezen kívül azonban alig lehet tudni valamit a kapcsolatukról, mint ahogy Wilders magánélete is általános tabunak számít, csak a legritkább esetekben nyilatkozik a családját érintő kérdésekről.
Olvass tovább...
A Világgazdaság a Visegrád 24-re hivatkozva azt írja, hogy a házasok biztonsági okokból nem is élnek együtt, hetente mindössze két alkalommal találkoznak.
Valószínűleg tényleg az elővigyázatosságról lehet szó, Hollandiában ugyanis ma is élénken él a Pim Fortuyn elleni merénylet emléke, akit 2002-ben gyilkoltak meg iszlámellenes politikai nézetei miatt.
Forrás: Profimédia
Akit jobban is érdekel Wilders politikai pályája, politikai nézetei, annak a Hetek podcast műsorát érdemes meghallgatnia, ebben a holland-magyar kapcsolatokra is kitérnek a szerkesztők: