85 milliárdot nyertek a lottón – nem fogod elhinni, mit vettek elsőként a nyereményből
Olvass tovább...
Megjelent egy cikk a világ legszerencsésebb nőjéről, hogy kiérdemelje ezt a helyezést (is) Ginther négyszer nyert a lottón. Így van, négyszer. Ráadásul több millió dolláros nyereményeket.
Először 5,4 millió dollárt nyert; majd egy évtizeddel később 2 millió dollárt nyert; majd két évvel később 3 millió dollárt; és végül 2008 tavaszán elérte a 10 millió dolláros jackpotot. Mai árszámítással, közel 8 milliárd forintot összesen.
Ennek mekkora az esélye? Egy a tizennyolc szeptillióhoz, amit nem tudok, hogy mennyi, de valószínű nagyon sok.
Egy valószínűség számító próbálta érzékeltetni, hogy mennyi is ez. Az univerzumban egy szeptillió csillag van, a Földön pedig egy szeptillió homokszem. A szakértő szerint ehhez hasonló szerencsével rendelkező ember kvadrillió évente születik.
Oké, néhány hónappal ezelőtt egy 5000 Ft-os bankjegyet találtam a földön egy parkolóban. Ennek az esélye körülbelül egy a 100 000-hez.
Egyesek szerint a hölgy szerencséje gyanús és erre több összeesküvés elmélet is született. Például, ha Amerikában ehhez hasonló történik egy kaszinóban, az illetőt azonnal letartóztatják és alaposan kivizsgálják az ügyet. Csak érzékeltetem, hogy a szerencsejáték vállalatok is ennyire hisznek az ilyen jellegű „csodákban”.
Olvass tovább...
A szerencsés hölgy mind a négy lottóját Texasban nyerte. Az elsőt egy hagyományos hatos sorsoláson. 10 évvel később háromszor nyert kétéves időközönként kaparós sorsjeggyel és a vicces az egészben, hogy mindegyiket ugyanabban a kisboltban vásárolta.
Meglepődnél, hogy a szerencsés hölgy, Ginther történetesen egykori matematikaprofesszor, a Stanford Egyetemen szerzett Ph.D. fokozatot, aki véletlenül a művészetekre és a kézművességre szakosodott.
Szakértők szerint azzal a módszerrel nyert Ginther a kaparóson 3 alkalommal, hogy kitalálta azt az algoritmust, amely meghatározza, hogy a kaparós jegyek sorozatában hol van nyertes szelvény. A nyertes jegyeket nem lehet véletlenszerűen elhelyezni, mert előfordulhat, hogy egy csomagban összegyűlnek, ezért pakkonként vannak elhelyezve a nyertes szelvények. Na ezt fejtette meg a hölgy.
Ki mondta, hogy a nők rosszak matekból?
Ha Ginther valóban kitalálta az algoritmust, akkor nem nehéz ismételten nyerni de kell hozzá egy beépített ember is. Jelen esetben a kis bolt tulajdonosa.
Mindez csak elmélet, egyáltalán nem bizonyított.
A szakértő hozzáteszi, hogy Ginther győzelme végül is puszta szerencse is lehetett. A tizennyolc szeptillióhoz jutó esélye exponenciálisan nőtt volna, minél többet játszik, és lehet milliókat költött szelvényekre, erről nincs információnk.
Úgy tűnik, a texasi Bishop lakói azt hiszik, hogy Isten áll minden mögött.
Ginther nem nyilatkozik a Texas-i Nyereményjáték Bizottság szerint Ginther „szerencsés csillagzat alatt született”, és nem gyanakodnak szabálytalanságra. Az adóhivatal azonban másként gondolhatja. Ők vizsgálódnak az ügyben.
Ennek ellenére elmegyek a helyi postára, hogy vegyek pár kaparóst. Hiszek a csodákban francba az algoritmusokkal.