Koronavírus: aki nem tartja be a karantént, bűncselekményt követ el
Olvass tovább...
A rádiós műsorvezető, Sebestyén Balázs egy hosszabb videóban beszélt a bulvárlapokról, a koronavírusról, s arról, hogy ugyan globális játékot „játszunk”, mégis minden ez egyén szintjén dől el.
A rádiós műsorvezető, Sebestyén Balázs ugyan ritkán csinál élő videókat, de mint mondta, most szükség volt rá. Egyrészt azért, hogy tisztázzon néhány, vele kapcsolatban megjelent pletykát, másrészt, hogy elmondja véleményét a koronavírusról, s az egyén felelősségvállalásáról.
Olvass tovább...
Balázs videójának elején jelezte: látja, hogy néhány portál (Origo, Bors) egy hetekkel ezelőtti, koronavírusos mémjével akarja őt sarokba szorítani, azt állítva, hogy ő az egészségügyi dolgozókon gúnyolódik.
„Ezt a mémet azóta levettem, mert éreztem, hogy rosszul sülhet el. Nemhogy nem volt célom megbántani az egészségügyi dolgozókat, de az anyukám is az egészségügyben dolgozott harminc-harmincöt évet, védőnőként. Tudom, hogy mekkora erőfeszítés ma az egészségügyben dolgozni”
– fogalmazott Balázs. Majd kifejtette, hogy szemét dolognak tartja, hogy bizonyos portálok, ahelyett, hogy informálnának, tájékoztatnának, ezzel a három hetes mémmel próbálnak hangulatot kelteni.
„Ez egy szemét dolog”
– tette hozzá.
Ezek után Sebestyén Balázs beszélt a koronavírus-járványról. Szerinte az a legfontosabb, hogy nem szabad pánikot kelteni, de mindenkinek el kell gondolkodnia azon, mi a jó neki, illetve mi a jó a közösségének.
„Azt szoktam mondani, hogy ez most egy globális játék. Igen, baj van és baj lehet. De ez a globális játék az egyén szintjén működik”
– fejtette ki a műsorvezető, aki úgy véli, a járvány óriási próbatétele lesz az egészségügynek.
Olvass tovább...
Meglátása szerint azt kell megérteni, hogy az egyéni érdeknél fontosabb a környezet érdekei, meg kell próbálni megóvni a körülöttünk lévőket:
„Olaszországban amíg kevés volt a megbetegedés, bírta az egészségügy, amint hirtelen napi 1500-2000 megbetegedés lett, abban a pillanatban olyan terhelést kapott az egészségügy, amit nem bírt feldolgozni”.
Épp ezért fontos – emelte ki Balázs – a lezárás, a korlátozás, amely lassítja a vírus terjedését. Ezáltal az egészségügy terhelése eloszlik, a vírus kezelhetőbbé válik:
„Amennyiben nem fogom fel, hogy az egyénnek micsoda felelőssége van ebben a buliban, abban a pillanatban – ha vírushordozó vagyok – megfertőzök tíz embert, az további tíz embert fertőz, s hirtelen úgy megugrik a napi fertőzések száma, hogy nem bírja az egészségügy”.
S, hogy mit tud tenni az ember?
„Lehet, hogy az egyén úgy gondolkodik, kihordja két lábon a betegséget, de arra kell gondolni, hogy a környezetedben valakinek van egy idős anyukája, idős apukája, tüdőrendellenességgel született hozzátartozója, aki viszont veszélyeztetett. Ezért fontos az egyéni felelősség”
– világított rá a felelősségvállalás fontosságára Sebestyén Balázs.