A 100 méteres futás olimpiai aranyérmesét már nem Usain Boltnak hívják – videó
Borítókép:  Profimedia

Nagy meglepetést okozott az olasz Lamont Marcell Jacobs, aki megnyerte a 100 méteres síkfutást vasárnap.

Usain Bolt 13 évig uralta a pályát, de most biztos volt, hogy új győztes ül fel a trónra a 100 méteres síkfutásban.

Az elődöntők meglepetését egyrészt az idei világranglista-vezető (9.77 mp) amerikai Trayvon Bromell kiesése jelentette, másrészt az, hogy a kínai Szu Ping-tien 9.83-mal a leggyorsabbnak bizonyult.

A fináléban aztán kisebb szenzáció született: a kettes pályán futó olasz Marcell Jacobs maga mögé utasította a mezőnyt és 9.80-nal diadalmaskodott. A 26 éves futó eddigi legjobb eredménye a fedett Eb-n idén 60 méteren elért győzelem volt.

Az olaszok fél órán belül két aranyat nyertek, a célba érő Jacobs egyenest a már ünneplő Tamberi karjaiba rohant. A kétszeres világbajnok Barsim a londoni bronz és a riói ezüst után gyűjtötte be a legfényesebb olimpiai medált.