Megvan Dárdai Pál új munkája, aki a Herthában focizó fiait is jellemezte
Olvass tovább...
A Sporttudományok Nemzetközi Központjának (CIES) legfrissebb felmérésében egyebek között, arra volt kíváncsi, hogy 91 ország, 128 bajnokságában mennyi külföldi edző dolgozik, illetve milyen korosztályt képviselnek a szakemberek.
A Sporttudományok Nemzetközi Központjának (CIES) legfrissebb felmérésében az edzőkre helyezte a hangsúlyt. A kutatás arra volt kíváncsi, hogy 91 ország, 128 bajnokságának 1875 csapatánál
Haladjunk sorban, s kezdjük az átlagéletkorral a kutatás rövid áttekintését. Nos, a vizsgált mint alapján kiderül: az edzők átlagéletkora 48,8 év. A legalacsonyabb-legmagasabb tengelyen az ész és a török első osztály szerepel. Míg előbbinél az átlagéletkor 40,97 év, addig utóbbinál 54,92 – a készítők érdekességként megjegyzik, hogy épp a török élvonal az, ahol a legmagasabb a focisták átlagéletkora (29,2 év) a 2019/2020-as idényt tekintve. Ezek után nem meglepő, hogy a viszgált 1875 csapatból egy török edző a legidősebb. A másodosztályban szereplő Keçiörengücü trénere, Hamdi Yilmaz 74,5 évesen irányítja csapatát.
Olvass tovább...
Ami „külföldön dolgozó szakemberek” témakörét illeti: a 2020. június 1-jei állapotot nézve Argentína az az ország, amely vezeti ezt a listát, egészen pontosan 68 argentin szakember dolgozik a világ 22 országában. Ebben a rangsorban a spanyolok állnak a második helyen (41 fővel), míg harmadik helyen talán kissé meglepő módon Szerbia áll: 34 szerb edző dolgozik 24 országban. S, hogy hol van Magyarország?
Az 58. helyen 1 fővel. Tehát pontosan annyi magyar edző dolgozik külföldön ahány kanadai, belga, örmény, zimbabwei vagy épp panamai.
Amennyiben százalékos arány a mérvadó, akkor abban a közel-keleti országok „viszik a prímet”. Szaúd-Arábia elsőosztályában a csapatok 93,8 százalékát külföldi edző irányítja, ez az arány az Egyesült Arab Emírségekben 92,9 százalék, míg Katarban 91,7 százalék.
Olvass tovább...