Nem bírt egymással a Tottenham és a Mancester United – videó
Borítókép:  Glyn KIRK / POOL / AFP

A Tottenham Hotspur és a Manchester United 1–1-es döntetlent játszott egymással az angol Premier League 30. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

A Tottenham vezetőedzője, José Mourinho előző csapata, a Manchester United érkezett vendégségbe Londonba. Mint minden mérkőzés, ez is gyászszünettel indult a koronvavírus-járványban elhunytak emlékére.

Az első gólt Bergwijn szerezte a Tottenhamből. A 22 éves holland fantasztikus szólót csinált, amikor középen megkapta  a labdát. Lefordult Maguire-ről, két további védő mellett is elhúzott, majd nagy erővel, nagyjából 14 méterről a kapuba talált. De Gea már nem tudott védeni.

A 63-ik percben Pogba végül jó cserének bizonyult, mert a 80-ik percben ki tudott harcolni egy tizenegyest. Odaért Dier mellé a tizenhatoson belülre, és a védő fellökte.

A büntetőt végül Bruno Fernandes értékesítette: 1-1.

Végül a MU majdnem ismét jól járt: Bruno Fernandes került a földre a Tottenham tizenhatosán belül, Dyer mellett. A bíró tizenegyest ítélt, de a videózás miatt visszavonták.

Mourinho ismét nem kapott ki hazai pályán a Manchester Unitedtől, az eredmény maradt 1-1.

A MU így 46 ponttal az ötödik, míg a Tottenham 42 ponttal a nyolcadik helyen áll a táblázatban.