Mikler hihetetlen bravúrjai: a BL-négyesdöntő kapujában a Veszprém
Borítókép:  Mikler Roland, a Veszprém bravúrkapusa (EHF)

A Bundesliga címvédőjének Németországban sem volt ellenszerre Mikler Rolandra, aki kapusbravúrok sorozatával a Bajnokok Ligája négyes döntőjének kapujába segítette a Veszprémet a negyeddöntőben.

30-35 százalékos kapusteljesítmény már jónak számít a kézilabdában, 40 kiválónak. Az 50 azt jelenti, hogy a csata eldőlt, mert eldöntötte a kapus, amikor pedig 60 közelébe került egy hálóőr, ráadásul a Bajnokok Ligájában, annak is az eddigi legfontosabb meccsén,

mégpedig a Bundesliga címvédője ellen, akkor csak meg lehet köszönni neki az élményt.

A BL-negyeddöntő első meccsén, Flensburgban Mikler Roland a hajrá perceiben, hétgólos Veszprém előnynél 64 százalékon állt, úgy, hogy rengeteg alkalommal kiszolgáltatott helyzetben kellett megmentenie a góltól a csapatát. Ziccerek sorát hárította, hétmétereseket védett, és

a dinamikus támadójátékáról híres Flensburgot 22 gólon tartotta,

együttesét pedig 28-22-es idegenbeli győzelemhez segítette. (A meccs első negyed órája után egyébként 80 százaléknál járt, végül 56 százalékon fejezte be.)

„Álomszerű második félidőt produkáltunk elöl is, hátul is – mondta a Sport1 kamerája előtt. – Úgy jöttünk, hogy igyekezzünk legalább döntetlennel hazamenni, kevés gólt kaptunk, ami nagyon fontos, és eleget lőttünk, A második félidő elején éreztem, hogy meg van fogva az ellenfél. De Veszprémben jön a folytatás,

a Flensburg a világ egyik legjobb csapata, így kell készülnünk, mert meg akar verni minket a mi pályánkon is.

Nagy hibát követünk el, ha elhisszük, hogy máris a Final Fourban vagyunk.”

A győzelemhez a svéd Andreas Nilsson beállójátéka is nagyon kellett, hatszor talált be, míg a mezőnyjátékosok legeredményesebb magyarja (a kettő közül) Lékai Máté lett három góllal.

„Sikerült megvalósítani, amit elterveztünk, nagyon odafgyeltünk, de

a földön kell maradnünk, hiszen lesz egy visszavágó is”

– mondta David Davis, a Veszprém trénere.

Csütörtök este a Szegeden a sor, hogy Szkopjében szerezzen akár előnyt is a negyeddöntőben.