Új olasz rekorder és belgrádi Liverpool-zakó a BL-ben
Borítókép:  Forrás: football5star.com
Ezúttal a mérkőzések részletesebb összefoglalása helyett inkább csokorba gyűjtöttük a Bajnokok Ligája keddi körének legérdekesebb történéseit.

A PSV-nek mindössze 61 másodpercre volt szüksége, hogy bevegye a Tottenham kapuját a Wembleyben. A londoniak soha nem kaptak még ilyen korai gólt a BL-ben. Harry Kane a 78. percben egyenlített: a válogatott csatár 14. BL-fellépésén a 14. gólban volt benne – tizenkettőt ő maga lőtt, kettőt előkészített. Aztán eggyel még megtoldotta a keddi termést, s megnyerte csapatának a meccset. Csak a szokásos.

A Jürgen Klopp vezette Liverpool óriási meglepetésre 2-0-ra kikapott Belgrádban a Crvena Zvezda 51 ezer őrjöngő durkkere előtt. Pavkov duplájával az első fél óra végére kialakult a végeredmény. 2014 októbere, a Real Madrid elleni 0-3 óta fordult elő újra, hogy a Pool két gólt szedjen be egy félidő alatt. Egyhuzamban ez volt a harmadik idegenbeli BL-összecsapás, melyet elbuktak a scouserek, erre még nem volt példa Liverpool vörös felében.

A Monaco elszenvedte története legsúlyosabb hazai vereségét a sorozatban (0-4), váratlan, hogy nem egy sztárcsapat oktatta őket, hanem a belga Brugge.

Lorenzo Insigne a 63. percben egyenlített Nápolyban, ahol a PSG Bernat góljával már az első félidő hosszabbításában vezetést szerzett. A 27 éves támadó az első olasz csatár, aki képes volt egyhuzamban öt BL-mérkőzésen gólt szerezni.

Azért az Internazionale - Barcelona meccs összefoglalóját is idebiggyesztem, nehogy keresztre feszítsen bárki. A végeredmény 1-1.