Egy pont, és hatgólos dráma Észtországban
Borítókép:  Facebook/MLSZ
A magyar labdarúgó-válogatott negyedik mérkőzését játszotta a Nemzetek Ligájának csoportkörében. A Marco Rossi vezette együttes egy bosszantó, Görögország elleni 1-0-s vereség után arra készült, hogy életben tartsa reményeit. A képlet ugyanis a kezdő sípszót megelőzően egyértelmű volt: ha nem nyer a magyar csapat, elúszik egy nagy lehetőség az Eb-kijutásra.
Ugyanúgy tekintünk erre a mérkőzésre is, mint a korábbiakra. Szeretnénk jó eredményt elérni, és megmutatni, hogy ismét sikerült előrelépnünk. Az eddigiekben meccsről meccsre fejlődtünk, minden mérkőzésünkön láttam az előrelépést a csapatjátékban. A játékosoknak éppen ma reggel mondtam, hogy még csak tizennégy napot töltöttünk együtt, ennek ellenére nagyon sok előrelépés történt taktikai szempontból a játékunkban. Pontszámban sajnos nem tartunk ott, ahol szerettünk volna, ezért szeretnénk most ebben is javítani
– fogalmazott Marco Rossi az mlsz.hu szerint a mérkőzés előtt.

Nos, a mérkőzés első perceiben igencsak meglepő és bátor játékot mutatott Észtország, amely agresszíven, a magyar csapatot letámadva futballozott. Igaz, hatékonyságukhoz kellett az is, hogy több magyar játékos is rendre rossz megoldást választott. Az első gólt ennek megfelelően a hazai csapat szerezte Luts révén, amelyre szinte azonnal válaszolt Nagy Dominik (a gólt ide kattintva nézheti meg). Az 1-1-es félidőhöz az is kellett, hogy a játékrész végén a csereként beálló Aksalu kivédte a magyar gólszerző ziccerét.

Aztán jött az őrült második félidő. A támadásban egy fokkal hatékonyabban futballozó magyar együttes, Szalai révén, egy szöglet után visszafejelt labdát követően alakította 1-2-re az állást (a gólt ide kattintva nézheti meg), de szintén nem kellett sokat várni az észt válaszra (amit ide kattintva tud megnézni). Pátkai lábán pattant fel egy labda egy beadásnál, amely valahogy csak átvánszorgott Gulácsi fölött. Ám ekkor még nem volt vége a „mókának”. Egy rossz indítás perdült Anier elé, aki kihasználta, hogy Kádár és Gulácsi nem értették meg egymást és a Leipzig kapusának lába között a hálóba passzolt. Önkívületben az észt tábor. Persze, hogy nem sokáig. Jött ugyanis Szalai, és egy szöglet után különös kegyetlenséggel fejelt a hálóba.

Ekkor 3-3 állt az eredményjelzőn és egy kellemes rohangálást lehetett látni a pályán. Mindkét csapat meg akarta nyerni a mérkőzést, s ennek rendelt alá mindent, de a nagy akarásból nem lett gól. Az egy pont pedig azt jelenti, hogy a Nemzetek Ligáján keresztül nem jut ki a 2020-as Eb-re a válogatott, valamint az is biztos, hogy nem fog feljutni a B divízióba, de ha nagyon rosszul sikerül a maradék két mérkőzés (novemberben itthon fogadjuk az észteket és a finneket), akkor még a D divízióban is találhatjuk magunkat.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

#magyarok #csakegyutt #ESTHUN @eestijalgpall @euro2020

Hungarian Football Federation (@mlsztv) által megosztott bejegyzés,

Változatos volt a mérkőzés, sajnos a helyzetem kimaradt. Csalódott vagyok az eredmény miatt, egy kicsit a játék miatt is. Ezzel az eredménnyel nehéz helyzetbe hoztuk magunkat
– mondta a mérkőzés után Nagy Dominik.

Elég izgatott voltam, hogy a kezdőcsapat tagja lehetek. Emiatt nehezen is aludtam éjszaka. A mérkőzésen a biztos védekezés volt a fő cél, ebből lehet kontrázni, vagy gyorsan labdát kihozni. Az észtek két szerencsés gólt rúgtak... Talán a görögök elleni meccs vett ki túl sokat a csapatból...
– mondta Baráth Botond.
Túl sok hibát követtünk el védekezésben. Ha ilyen hibák jellemzik a meccseinket, akkor ennek ez lesz az eredménye. Mondhatjuk, hogy a második és a harmadik kapott gólunk is balszerencsés voltt, de ettől függetlenül ilyen hibákat nem szabad elkövetni. Kapitánykodásom alatt ilyet eddig még nem mondtam, de most volt egy-két játékos, aki kilógott a sorból, ez már a meccs elején is látszott. A kapott gólokra viszont jól reagáltunk, de a védelem munkája nem volt elég arra, hogy jól teljesítsünk. Az észtek taktikailak egyáltalán nem leptek meg. Azt kell mondanom, hogy tovább kell dolgoznunk, és figyelni kell azokat a játékosokat, akik rendelkezésünkre állnak. Egyszerűen megint fel kell építeni a keret mentalitását! A védekezés biztonságából kell minden meccsen kiindulni, de most meg döntő hibákat vétettünk hátul. Ezeken mindenképpen javítanunk kell
– értékelte a mérkőzést a szövetségi kapitány, Marco Rossi.