Andy Murray most már kétszeres olimpiai győztes
Uralja az olimpiát Andy Murray, már ha a Grand Slam tornákon nem is tud annyit diadalmaskodni, ezzel a győzelmével történelmet írt. Murray azzal a del Potróval meccselt, aki Djokovicot, na meg Nadalt is kiejtette az olimpiáról. A rendkívül változatos első szettben a második kiemelt brit Murray kétszer, a világranglista 141. helyén álló ellenfele háromszor is elveszítette adogatójátékát, így végül a wimbledoni bajnok került előnybe. Persze említsük meg, hogy del Potro csak a sérülése miatt van ennyire hátrasorolva.  A második felvonás sokkal inkább kiegyensúlyozottan alakult, Del Potro az első játékban elvette a címvédő szerváját, majd 5:3-nál lezárhatta volna a játszmát, de ez csak néhány perccel később sikerült neki. A harmadik szett eleinte szintén kiélezett csatát hozott, majd Murray 3:2 és 5:2 után is brékelni tudott.

Az első játszmához hasonlóan a negyedikben is többször elvették egymás szerváját a finálé résztvevői. Del Potro 5:4-nél az egyenlítésért adogathatott, de kudarcot vallott, 5:5-nél 40-15-re vezetett, de ezt a játékot is elveszítette. Végül szoros hajrában Murray megvédte címét, így ő az első teniszező, aki egyesben két aranyérmet nyert.