promotions.hu
Sötét mód
Keresés
Menü megnyitás
Összesen 158 magyar sportoló megy az olimpiára
Sport & Szabadidő
Kategória fejléc
Promotions
Megosztás
Másolás
A MOB jelentette be a honlapján, hogy 21 sportágban 93 férfi és 65 női sportoló képviseli majd a magyar színeket. Négy évvel ezelőtt Londonban 157 fős volt a magyar sportolói csapat, idén eggyel többen utazhatnak. Tartalékként a vívó Somfay Péter szerepel a névsorban. A sportszakemberekkel - sportági csapatvezetés, edzők, orvosok, masszőrök, technikai személyzet, a delegáció vezetése és a csapatiroda tagjai - együtt ez a szám a háromszázat is meghaladja. "A MOB 294 főt utaztat, ehhez a szövetségek saját költségen még 25-30 sportszakember utaztatását finanszírozzák, természetesen a MOB koordinálása mellett" - mondta Fábián László csapatvezető.

A magyarok Rióban 21 sportágban, asztaliteniszben, atlétikában, birkózásban, evezésben, cselgáncsban, kajak-kenuban, hegyikerékpárban, műugrásban, ökölvívásban, öttusában, súlyemelésben, sportlövészetben, teniszben, tornában, tollaslabdában, triatlonban, úszásban (medencés és nyíltvízi), vitorlázásban, szörfben, vízilabdában és vívásban versenyeznek.

A csapatvezetés és a csapatiroda néhány tagja már a hétvégén elutazik Rióba, hogy előkészítsék a delegációk fogadását, szállását. A csapat jelentős része július 30-án indul közvetlen chartergéppel. Aki kíváncsi, mutatjuk a teljes névsort.

Asztalitenisz (3):

Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina

Atlétika (19):

Férfiak: Baji Balázs (110 m gát), Csere Gáspár (maratoni futás), Hellebrandt Máté (20 km-es gyaloglás), Józsa Gábor (maratoni futás), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás), Srp Miklós (50 km-es gyaloglás), Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

Nők: Erdélyi Zsófia (maratoni futás), Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás), Márton Anita (súlylökés), Papp Krisztina (maratoni futás), Récsei Rita (20 km-es gyaloglás), Szabó Barbara (magasugrás), Szabó Tünde (maratoni futás), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

Birkózás (8):

Férfiak: Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg), Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg), Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

Nők: Németh Zsanett (75 kg), Sastin Marianna (63 kg)

Cselgáncs (8):

Férfiak: Bor Barna (+100 kg), Cirjenics Miklós (100 kg), Csoknyai László (81 kg), Tóth Krisztián (90 kg), Ungvári Miklós (73 kg)

Nők: Csernoviczki Éva (48 kg), Joó Abigél (78 kg), Karakas Hedvig (57 kg)

Evezés (3):

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár), Simon Béla, Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

Hegyikerékpár (1):

Parti András

Kajak-kenu (15):

Férfiak: Ceiner Benjámin (K–2 1000 m, K–4 1000 m), Hajdu Jonatán (C–1 200 m), Horváth Bence (K–1 200 m, K–2 200 m), Hufnágel Tibor (K–2 1000 m, K–4 1000 m), Kopasz Bálint (K–1 1000 m), Kugler Attila (K–4 1000 m), Mike Róbert (C–2 1000 m), Somorácz Tamás (K–4 1000 m), Szomolányi Máté (K–2 200 m), Vasbányai Henrik (C–1 1000 m, C–2 1000 m)

Nők: Douchev-Janics Natasa (K–1 200 m), Csipes Tamara (K–4 500 m), Fazekas-Zur Krisztina (K–4 500 m), Kozák Danuta (K–1 500 m, K–2 500 m, K–4 500 m), Szabó Gabriella (K–2 500 m, K–4 500 m)

Műugrás (1):

Kormos Villő (toronyugrás)

Ökölvívás (2):

Bacskai Balázs (69 kg), Harcsa Zoltán (75 kg)

Öttusa (2):

Marosi Ádám, Demeter Bence; Kovács Sarolta, Földházi Zsófia

Sportlövészet (8):

Férfiak: Péni István (puska), Sidi Péter (puska), Szabián Norbert (puska), Tátrai Miklós (pisztoly)

Nők: Csonka Zsófia (pisztoly), Egri Viktória (pisztoly), Miskolczi Julianna (puska), Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

Súlyemelés (1):

Nagy Péter (+105 kg)

Tenisz (2):

Babos Tímea (egyes, páros), Jani Réka-Luca (páros)

Tollaslabda (1):

Sárosi Laura

Torna (2):

Hidvégi Vid; Kovács Zsófia

Triatlon (4):

Ifj. Faldum Gábor, Tóth Tamás; Kovács Zsófia, Vanek Margit

Úszás (35):

Férfiak: Balog Gábor (100 m hát, 4x100 m vegyes), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors, 4x200 m gyors), Bohus Richárd (100 m gyors, 4x100 m vegyes), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó, 4x100 m vegyes), Földházi Dávid (200 m hát), Grátz Benjamin (4x200 m gyors), Gyárfás Bence (4x100 m gyors), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell, 4x100 vegyes), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (4x200 m gyors), Holoda Péter (4x100 m gyors), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Kis Gergő (400 m gyors, 4x200 m gyors), Kozma Dominik (100 m gyors, 200 m gyors, 4x200 m gyors, 4x100 vegyes), Papp Márk (4x200 m), Pulai Bence (100 m pillangó), Pulai Vince (4x100 m gyors), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors), Reményi Ármin (4x100 m gyors), Szabó Norbert (4x200 m gyors), Takács Krisztián (50 m gyors), Telegdy Ádám (200 m hát, 4x100 m, 4x200 m), Verrasztó Dávid (200 m vegyes, 400 m vegyes)

Nők: György Réka (200 m hát), Hosszú Katinka (100 m gyors, 200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes, 4x200 m gyors), Jakabos Zsuzsanna (200 m vegyes, 400 m vegyes, 4x200 m gyors), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 4x200 m gyors), Késely Ajna (200 m gyors, 400 m gyors, 4x200 m gyors), Molnár Flóra (50 m gyors), Risztov Éva (800 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m mell), Szilágyi Liliána (100 m pillangó, 200 m pillangó), Sztankovics Anna (200 m mell), Verrasztó Evelyn (200 m gyors, 4x200 m gyors) 
 
Nyílt vízi úszás (2):

Papp Márk (10 km), Risztov Éva (10 km)

Vitorlázás (5):

Berecz Zsombor (Finndingi), Gádorfalvi Áron (szörf), Vadnai Benjámin (Laser Standard); Cholnoky Sára (szörf), Érdi Mária (Laser Radial)

Vívás (9+1):

Férfiak: Boczkó Gábor (párbajtőr), Decsi Tamás (kard), Imre Géza (párbajtőr), Rédli András (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard), Somfai Péter (párbajtőrcsapat) - tartalék

Nők: Knapek Edina (tőr), Márton Anna (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr)

Vízilabda (26):

Férfiválogatott: Decker Attila, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Nagy Viktor, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő

Női válogatott: Antal Dóra, Bujka Barbara, Czigány Dóra, Csabai Dóra, Gangl Edina, Garda Krisztina, Illés Anna, Kasó Orsolya, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó (MTI-NSO)
Hasonló tartalmak
MaxiNewz
Színes
Tech & Tudomány
Helyi Hírek
Időjárás