Nehezen telt L.L. Junior karácsonya, és még a gyerekelhelyezés sem került nyugvópontra
Olvass tovább...
Kétségbeesett apa kért jogi segítséget, miután volt párja állítólag várandós, de a gyermeküket el akarja tiltani tőle.
Még egy rövid ideig tartó kapcsolatból is lehet gyermekáldás, ilyenkor a feleknek komoly döntést kell meghozniuk. Ha a szakítás mellett döntenek, de a baba megszületik, a gyermek életre szóló kapocs lesz közöttük. Sok múlik azonban a különválás körülményein, fontos kérdés, hogy ha az anya úgy dönt, nem akarja tartani a kapcsolatot a gyermeke apjával, a férfinak joga van-e látni, nevelni a gyermeket.
A jogikerdesek.hu weboldalon sokan fordulnak tanácsért a csalájogban és más területeken járatos szakemberekhez. Egy kétségbeesett férfi is azt tervezi, hogy ügyvédhez fordul volt párja miatt:
„Én nem olyan rég mentem szét a párommal, de ő azt állítja, hogy terhes. Ez már a harmadik eset amikor szakításra került sor, és terhesnek vallja magát, az első kettő nem volt igaz. Az első kérdésem az lenne, hogy ez nem számít e már lassan bűncselekménynek? Hitegetni valakit egy élet lehetőségéről? Én már belebetegszem ebbe...
Úgy kezdődött, hogy azt állította volt 2 pozitív teszt, amit nem láttam, aztán úgy volt megyünk orvoshoz időpontra, de két nappal előtte azt mondta, hogy hazudott és már volt orvosnál, nem terhes. Kettő nap múlva felhívta egy kedves barátomat, hogy ő márpedig terhes, de én meg sem érdemlem, hogy tudjak róla, és engem is sokat fenyegetett a veszekedések során, hogy soha nem fog a gyerekem majd megismerni stb stb.
Nagyjából olvastam a láthatási jogról, ugye nem teheti meg ezt velem?
Valamint ilyen esetekben nem lehet pl. ügyvéd vagy bíróság segítségével, hivatalos bizonyítékot kérni arra a hölgytől, hogy tényleg terhes-e? Mert ha eltűnik és soha többé nem látom, akkor mi lesz? Válaszát előre is köszönöm!”
Olvass tovább...
A választ a PROKATOR-NET jogi csapata fogalmazta, amely értelmében a Polgári Törvénykönyv családjogra vonatkozó része egyértelműen fogalmaz:
“Kedves Kérdező!
Amennyiben a gyermek megszületik, és a szülők között nem jön létre megegyezés a gyermek közös felügyeletéről, ebben az esetben a döntést végül a bíróság hozza meg. Ezt a kérdést a Polgári Törvénykönyv 4:167. §-a szabályozza.”
Ha a segítséget kérő férfi apa lesz, mert a volt párja nem hazudott és valóban várandós, akkor joga lesz a gyermekhez a hazai törvények szerint. Az EU-tagországok mindegyike elismeri, hogy a gyermekeknek joguk van mindkét szülőjükkel személyes és közvetlen kapcsolatot fenntartani – még abban az esetben is, ha a szülők nem ugyanabban az országban élnek.
Szakemberek szerint erről azonban a szülőknek kell megegyezniük első körben, és ha ez nem sikerül, csak akkor érdemes ügyvédet fogadnia a férfinak.
Olvass tovább...