800 éve így beszélhettek a magyarok? Ezek voltak az első magyar szavak az első magyar nyelvű versben - ezekre gondoltál volna?
Olvass tovább...
Felkerült a nagy listára a nevezetesség, amelynek mi is a csodájára járunk.
Budapest számtalan csodája kötődik a kiegyezés utáni időszakhoz, a felpörgő építkezések és modernizáció révén számos elképesztően híres épület és szerkezet eredettörténete vezethető vissza az 1867-es időszakhoz, amikor a magyar főváros igazi világvárossá nőtte ki magát évtizedek alatt. Gombamódra nőttek ki azok a látványosságok, vagy éppen kezdődött meg az építésük, amelyek ma is a világ egyik legszebb és legikonikusabb városává teszik Budapestet.
A Halászbástya, a Hősök tere, de itt van a Parlament épülete is, illetve az Andrássy-út is, amely a maga nemében igazi kuriózum. Budapest a 19. század végén és a 20. század elején Béccsel versengett többek között a nagyságban.
De mégis a CNN-listájára mi került most fel, ami budapesti?
Olvass tovább...
A Mandiner is beszámolt róla, hogy a CNN egy olyan listát közölt most, amelyen a világ 18 legjobb metró rendszerét tárják a nagyvilág elé. A kisföldalatti is helyet kapott ezen a patinás rendszereket összegyűjtő listán. Úgy hivatkoznak a kisföldalattira, amelyet a magyar honfoglalás 1000. évfordulójára időzítettek, hogy forradalmi előrelépést jelentett a városi tömegközlekedésben.
Többek között azt is megemlítik, hogy itt használtak először a világon kétirányú kocsikat. Amúgy a listán többek között London, Koppenhága, Párizs és Berlin metróvonalai is helyet kaptak.
A kisföldalattit 1896-ban adta át Ferenc József, a nagy magyar millenniumi ünnepségek részeként, ez volt a kontinentális Európa első metrója is.