
Ausztriában egy magyar férfi lábai előtt hevernek turisták tízezrei, kevesen tudják még Magyarországról is, hogy Hadik András is szerepel a híres szoborcsoporton
Olvass tovább...
Bécs lakossága valami olyat művelt, amire évtizedekkel ezelőtt volt csak példa.
A Bécsi Statisztikai Hivatal szerint több mint 100 év után idén szeptemberben egy igencsak meglepő népességi adat született, ugyanis a város lakossága meghaladta a 2 milliót. Ezzel az Európai Unió ötödik legnagyobb városává vált.
Olvass tovább...
Bécs hivatalos oldalán az is olvasható, hogy a a bécsiek 39 százaléka külföldön született, ezzel az osztrák főváros az Európai Unió egyik legsokszínűbb városa. A bevándorlók közül a legtöbben Szerbiában, Törökországban és Németországban születtek. Az elmúlt két évtizedben azonban a magyarok is kedvet kaptak, hogy Ausztriában éljenek: nagy részben vándorolnak át a szomszédos országba egy jobb életét keresve.
A fénykort a főváros számára a 19. század jelentette, akkor a 2 millió lakos élt évekig a városban. A 20. században aztán folyamatosan csökkenni kezdett a lakosság száma és megindult az elöregedése is. A legkevesebb lakost 1988-ban számolták, ekkor mindössze 1,48 millióan voltak Bécsbe bejelentve. A Vasfüggöny leomlása után aztán minden megváltozott és szabadabbá volt a világ, mindenki könnyebben utazhaz és költözhet olyan országba, ahova csak akar. Ezzel magyarázható, hogy a 21. század kezdete óta évente átlagosan évi húszezer fővel nő az ott élők száma. Idén nyáron pedig még az is kiderült, hogy a világ legélhetőbb városa is Bécs, szóval nem csoda, ha sokan szeretnének ide költözni.
[[cikk2]