Itt a NASA bizonyítéka az egyiptomi piramisok Földön kívüli kapcsolataira, egészen más formában beszélnek ők erről
Olvass tovább...
Nem mindennapi felfedezés, amely a történelem előtti ember gondolkodásába enged némi betekintést.
Ősi barlangban elevenedett meg az emberi történelem egy olyan izgalmas aspektusa, amelyre ritkán láthatunk példát. Az ókori emberek sziklarajzokat alkottak, de nem csak úgy, a felület kiválasztásában egy nagyon érdekes tény vezette a kezüket még az idők kezdetén. A sziklafestmények arra voltak hivatva, hogy valamilyen formában kapcsolatba lépjenek a korábban a Földet uraló különös lényekkel, a dinoszauruszokkal.
Nem arról van szó, amit sok féltörténész állít, hogy az ember és a dinoszaurusz egy időben élt, hanem arról, hogy több ezer éve élő őseink tudták, hogy valami különlegeset találtak, amikor a dinoszauruszok lábnyomaira bukkantak a sziklákban, és a művészet segítségével erre reflektáltak is.
A sziklarajzokat Brazíliában fedezték fel, méghozzá a Sousa-medencében.
Olvass tovább...
A lábnyomok pedig a kréta korszak dinoszauruszaihoz tartoznak, akik 66 millió évvel ezelőtt jártak a Földön. A tudósok szerint a rajzok direkt találhatók a lábnyomok mellett, és azokat ábrázolják. A vadászó-gyüjtögető emberek tisztában voltak azzal, hogy ezek lábnyomok, és valamilyen formában kapcsolatba szerettek volna lépni velük. Az ősi embereket érdekeléteék ezek a nyomok, valószínűleg a sziklarajzokat is kultikus tevékenység keretében rajzolták a lábnyomok mellé.
Ez egy újabb bizonyíték arra, hogy az ősi emberek nagyon figyelték azt a világot, amiben éltek, és beépítették a talált dolgokat a hiedelemvilágukba is, így alkottak tehát egyfajta szintézist a természettel és az élővilággal. Úgy alkották meg a szellemi világukat, hogy azt a körülöttük lévő világ megmagyarázhatatlan dolgaihoz kötötték, amelyeket találtak az életük során.
Olvass tovább...
(via LiveScience)