Tudod, hol van Magyarország közepe? Tuti, hogy erre a helyre nem gondoltál volna
Olvass tovább...
Az interneten vallanak rólunk a külföldiek.
Az utóbbi pár évben óriási keletjük van azoknak a blogoknak Youtube-on, amelyek röpke útbaigazításokat adnak turistáknak, ha idegen környezetbe kerülnek. Már nem elsősorban azok az anyagok tapadnak meg a legjobban, ahol egy-egy ország legszebb és legjobb látnivalóit sorolják, hanem azok, amelyekben nagyon laza nyelvezettel olyan tanácsokat adnak a turistáknak, amelyek valóban segíthetnek eligazodni külföldön a mindennapokban, olyan tanácsokat tartalmaznak, amelyek tudatában jobban értjük az adott ország kultúráját, lakóinak hétköznapi attitűdjeit és a népesség viselkedését. Esetleg olyan témákat sorolnak fel, amelyeket jobb kerülni, vagy olyan témákat tárnak elénk, amelyek kapcsán nem biztos, hogy érdemes egy bizonyos álláspontot erősen hangsúlyozni,
merthogy kényes.
Olvass tovább...
Korábbi cikkeinkben a témáról már körbejártuk a YouTube-ot az ilyen videókért, most pedig olyan fórumokat böngésztünk körbe, ahol a témákkal foglalkoztak elsősorban, a Quorán pedig nagyon érdekes hozzászólások olvashatók a témában. Természetesen az általában, több helyen is gyakran elmondott dolgok is feljönnek, ilyen például az, hogy a hungry (éhes angolul)-hungary szóviccet már nagyon unják idehaza, illetve az is természetesen feljön, hogy nem szeretjük, ha Bukarestet összkeverik Budapesttel, illetve ha a közép-európai népeket összekeverik, és minket véletlen máshova sorolnak be. De maga a történelem is egy nagyon forró szitut eredményezhet, ha véletlen beletenyerelünk egy témába valamilyen rossz narratívából.
Itt azonban előjön az is, hogy az olyan szitokszavakra nagyon ugrunk, amelyekbe belekeverik a szüleinket, ezekre úgy ugrunk, mint amikor Marty McFly-nak azt mondják, hogy nyuszi. A fórumokon az is szembejön, hogy arra is érdekes arckifejezést vág a többség, ha a hun-magyar elmélet keretében Attila őseinek mondanak minket, a fórum hozzászólásai alapján ezeken nagyon meglepődnek általában a magyarok. És ez az összevetés sokszor onnan erdeztethet, hogy sok országban a magyarokat elsősorban angol Hungary megnevezésből ismerik, és egyes nyelvekben is ebből a szóból képződött a magyar megnevezés.
Ám ha a Hungary-ról azt gondoljuk, hogy a hun nép nevéből jön, akkor nagyot tévedünk.
De mégis akkor, honnan jön az, hogy Hungary?
Olvass tovább...