A világ legmagányosabb szigetén egy ház van csak, te oda költöznél? Ha megtudod róla az igazságot, messze elkerülöd
Olvass tovább...
Indiában található egy kis város, ahol a lakosság egy esőfelhőben él és mindig esik az eső. Ez így maximum egy Guinnes rekordra elég, de van még egy érdekessége a történetnek. Az év egy részében szomjaznak. De, hogy létezhet ez?
Mawsynramban szinte állandóan esik az eső, leginkább 7-12 napos folyamatos esőzések jellemzőek, ami olyan intenzív, hogy a lakosok pár méterre látnak csak maguk elé a függönyszerű esőzés miatt.
A felhők magasságában élnek, így a felhők mozognak az ucákon és az otthonaikban. Az átlag éves csapadékmennyiség 11 861 mm.
Olyan erős és folytonos az esőzés, hogy elviselhetetlen a bádog tetőkön a zivatar hangja, ezért esőfogókkal próbálják meg tompítani.
Elsősorban a nagy magasság miatt ritkán melegszik fel a hőmérséklet Mawsynramban. A havi átlaghőmérséklet a januári 11 °C körüli hőmérséklettől az augusztusi 20 °C feletti hőmérsékletig terjed.
Olvass tovább...
A faluban egy rövid, de érezhetően szárazabb évszak is van decembertől februárig, amikor a havi csapadékmennyiség átlagosan nem haladja meg a 30 millimétert. Decembertől februárig gyakori, hogy kiszáradnak a víztározók és ezért a lakosság csak délelőtt 2 órát és este 2 órát részesülhet vízellátásban.