A gazdája sem jött rá, hogy a kleptomániás macska mit vitt haza, később nagyon kiakadt a család
Olvass tovább...
A babonás emberek – lekopogom, én nem vagyok az – hajlamosak a baljós jeleket eleve elrendeltnek gondolni. Pedig az átok, balszerencse könnyen megtörhető, csak érteni kell a módját.
A babonák évszázadok, évezredek óta átszövik életünket. Fekete macskát látni szerencsétlenséget jelent, akárcsak üveget törni, létra alatt átsétálni, vagy idejekorán meglátni a menyasszonyt esküvői ruhában.
A 13-as számtól való irtózásnak még szakneve is van: triszkaidekafóbia. A keresztények azért tartják szerencsétlennek a számot, különösen a péntekkel társítva, mert Jézust azon a napon feszítették keresztre, és az utolsó vacsorán éppen 13-an ültek az asztalnál. A vikingeknél az ármányos Loki volt a mitológiájuk tizenharmadik istene.
Olvass tovább...
Ha a babonák csupán színesítik a napjainkat, azzal nincs gond, hiszen sokaknak biztonságérzetet ad, ha úgy érzik, befolyásolni tudják a bizonytalant és az ismeretlent. Ám jó néhány embernél egyfajta vezérfonállá válnak, és ebben az esetben akár a pszichológusi segítségnyújtástól sem kell elzárkózni.
Az is jó megoldás, ha egy peches eseménytől nem rettenünk meg rögtön, hiszen a népi hagyomány mindennek tudja az ellenszerét is. A só például univerzális „gyógyszer”: ha el akarjuk űzni a balszerencsét, hajítsunk át belőle egy csipetnyit a bal vállunk fölött.
De akár meg is fürödhetünk sós vízben, ha biztosra akarunk menni, sőt állítólag az is hasznos lehet, ha némi sót teszünk a szobáink sarkaiba, illetve az ablakpárkányaink alá. Mindez távol tartja a balszerencsét – de ha már a hangyák nem jönnek be hozzánk, azzal is előrébb leszünk.
Olvass tovább...
Az eltört tükör 7 esztendő balszerencsét jelent, ám ebbe sem kell feltétlenül beletörődnünk. Ilyenkor nem szabad kidobni a törött darabokat, hanem le kell darálni őket és szélnek ereszteni. Az is jó megoldás, ha egy nagyobb tükörcseréppel megvárjuk a következő teliholdat, visszatükröztetjük annak a képét, majd mi is belebámulunk a törött darabba. Ezután eláshatjuk vagy megtarthatjuk a tükröt – mindegy, a pechet már elűztük.
A fekete macskákat már a középkorban boszorkáknak, alakváltóknak tartották, ezért az emberek rossz ómennek gondolták, ha átsétált előttük. Ilyenkor érdemes három lépést hátra megtenni, és megvárni, amíg más halad át azon az úton, ahol a fekete macska járt. Japánban egyszerűen csak rámosolyognak a fekete cicára, és úgy hiszik, ez meghozza nekik a jó szerencsét.
Puzsér Róbertet is megihlették a babonák: