Hogyan alakíts ki új szokásokat? Íme egy tuti tipp, ami garantáltan segít!
Olvass tovább...
A tudatmódosítók hatóanyagait napjainkban terápiás módszerekre is kezdik felhasználni.
A pszichedelikumok tudatmódosító hatását nem a modern emberek találták fel: már évezredek óta használják őket spirituális célokra. Egy ideig szinte teljes betiltásra kerültek, de napjainkban újra porondon szerepelnek. A különleges szerek nem csak szórakozásra szolgálnak - a pszichológusok igyekeznek kiaknázni az elmére gyakorolt gyógyhatásaikat is.
Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a terapeuták minden előzetes vizsgálat nélkül a kezébe nyomnak a pácienseknek egy tablettát és utaztatják őket. Éppen ellenkezőleg, a terápia alatti szerhasználathoz számos egészségügyi és mentális felmérés is szükséges, amit csak képzett szakemberek végezhetnek.
A pszichedelikus szerek által előidézett belső utazások olyan élményeket hozhatnak a megtapasztaló lelki világába, amely segít nekik kimozdulni a negatív érzelmi állapotokból.
Olvass tovább...
Habár Európában még nem engedélyezett, de az Egyesült Államokban már például használják az ecstasy egyik hatóanyagát, az MDMA-t terápiás célokra. Sőt, kifejezetten ajánlják a poszt-traumás stressz szindrómában elszenvedőknek az olyan szakértők, mint például Máté Gábor, magyar származású pszichiáter.
A pszichedelikumokhoz kapcsolódó kutatások már jelenleg is zajlanak az Európai Unióban, így nemsokára számíthatunk az uniós törzskönyvezésükre is. Ennek értelmében gyógyszerként lehetne forgalmazni a szereket, köztük Magyarországon is például.
Talán mindez még csak messzi fantáziának tűnik, pedig a valóságban már egyre közelebb vannak az engedélyezéshez.
Ebben a videóban Dr. Máté Gábor beszélget az ayahuasca pszichedelikus hatásairól:
Olvass tovább...