promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ezért késnek ennyit a csomagok, hetekkel később kerülnek az automatákba, nem érdemes most Kínából rendelni

Ezért késnek ennyit a csomagok, hetekkel később kerülnek az automatákba, nem érdemes most Kínából rendelni

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Külföldi hírek
Kategória fejléc
Promotions

Egész februárban jelentős késéseket tapasztalhatnak a megrendelők.

Itthon is tömegek pörgetik a nagy kínai webshopokat, köztük a Temut vagy éppen a Sheint, ahonnan egy megrendelés általában másfél-két hét alatt szeli át a világot, mire a csomag az otthonunkba, vagy a közeli automatába ér. Az elmúlt hetekben azonban a szállítási idő alaposan meghosszabbodott, aminek okát a Fogyasztóvédő és Érdekszövetség Alapítvány magyarázta meg.

Ugyan a kínai Holdújév napja már elmúlt, a január 29-re eső ünnepet követő hetek hatalmas tömegeket mozgatnak meg az országban, és rengetegen ilyenkor látogatják meg távoli rokonaikat, így a szabadságokat is erre az időszakra veszik ki. Mivel Kínában hatalmas távolságok vannak, ezért értelemszerűen nem 1-2 napot töltenek távol a munkahelyüktől a dolgozók, sok esetben hetekről van szó.

Ilyenkor gyakorlatilag megáll az élet Kínában, és a nagy online piacterek, mint például az AliExpress ki is adta a figyelmeztetést, hogy a Holdújév, illetve az Aranyhét idejére nem tudják garantálni az év többi részében megszokott kiszállítási időket.

A rendelések feldolgozásában és teljesítésében így többhetes késés várható, a feltorlódó csomagok pedig még tovább lassítják a folyamatokat, így aztán aki január végén, február elején adta le megrendelését, annak még várnia kell egy darabig.

Nem csupán a csomagok kiszállítása, de a gyártás és a logisztika is lelassul a Holdújév szabadságolásai alatt, a rendes kerékvágásba pedig valamikor március elején állhatnak vissza, a legtöbben ugyanis csak február második hetében állnak ismét munkába.

Mennyit késnek a csomagok?

A megszokottakhoz képest akár egy hónapra is nőhet a várakozási idő, és amint visszatérnek a munkahelyeikre a kínaiak, hiába kezdődnek meg a feldolgozások, a vámkezelés is nagy teher alá kerül, mint ahogy a futárszolgálatok is.

Nem minden webshopot érint ugyanakkor a leállás, hiszen amelyeknek van európai raktára, azok alaposan feltöltötték jó előre a készleteiket, és míg ezek ki nem fogynak, addig zökkenőmentes lehet az ellátás. Más kérdés, hogy slágertermékek esetében ez mennyi ideig tart ki.

Így ünneplik Kínában a Holdújévet: