promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Rendkívüli, amit levideóztak Csernobilban a fák között, a kamera rögzítette a szokatlan látványt

Rendkívüli, amit levideóztak Csernobilban a fák között, a kamera rögzítette a szokatlan látványt

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Külföldi hírek
Kategória fejléc

Csernobilban furcsa átváltozások történtek az atomkatasztrófa nyomán, ma is megfigyelhetők a természetben ezek a változások.

Az atomkatasztrófa helyszínén elváltozások történtek

A csernobili atomkatasztrófa még generációk emlékezetében él, miközben 2019-ben az HBO minisorozata nyomán mára fiatalabb generációk is megtudhatták, hogy mi történt pontosan a mai Ukrajna területén egykor, az emberiség egyik legnagyobb katasztrófája, egy olyan baleset, amire még nem volt példa a világtörténelemben, így pedig az atomkatasztrófa után sokak rendkívüli önfeláldozása mentette csak meg Európát, Csernobil tragédiák sorozata, és még mindig kihatással van az életünkre.

A sorozat nyomán természetesen rengeteg cikk jelent meg a témában, nagyon sokan fedezték fel újra az atomkatasztrófa színhelyét, miközben arra is nagyon kíváncsiak voltak, hogy milyen változások mentek végbe az állat- és növényvilágban a zónában.

A Csernobil-láznak természetesen lettek filmes kivetülései is, a minisorozat mellett elkészült egy orosz film is, amelyet a Netflixen lehet megtekinteni, illetve több horrorfilm is született, amelyek nagyban támaszkodnak a katasztrófa nyomán keletkezett összeesküvés-elméletekre is.

Az állatok populációja virágzásnak indult a területen, miután az emberek elhagyták a területet, elhagyták otthonaikat. Persze sokan úgy gondolták, hogy csak átmenetileg, végül kiderült, hogy soha nem térhetnek majd vissza. Ma igazi szellemváros Csernobil, a zóna területén pedig elhagyott épületek állítanak emléket a tragédiának.

Az állatok erősen radioaktívak, a tudósok pedig elkezdték őket tanulmányozni, hogy milyen hatással volt a populációjukra az atomkatasztrófa, milyen elváltozások tapasztalhatók az életükben. Az úgynevezett Vörös erdőben a farkasok az igazi csúcsragadozók, a jelentések szerint populációjuk hétszer akkora, mint máshol, ekkora erdős területen. 

Számos állat esetén vettek észre mutációt, így többek között a fecskéken figyelték meg a tudósok, hogy torz csőrrel és szárnyakkal, esetleg fura színelváltozással és aránytalanul nagyobb tollakkal születtek a zóna területén.

Nagyon látványos az is, hogy a zóna területén a radioaktív pókok egészen máshogy szövik a hálójukat, ez is a mutáció számlájára írható, korábban errő la jelenségről rengeteg cikk jelent meg egyéb tudományos oldalakon is.

Videó a jelenségről:

(Forrás: Ranker, Animal Planet)