promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Lecsapott a fagy, érkezik a következő kegyetlen hidegfront, itt vannak a részletek - Időjárás-előrejelzés

Lecsapott a fagy, érkezik a következő kegyetlen hidegfront, itt vannak a részletek - Időjárás-előrejelzés

Borítókép:  Profimedia (illusztráció)
Időjárás
Kategória fejléc

Röpke felmelegedés után még keményebb lehűlés következik, ekkor jön a sarkvidéki hideg.

Ma reggel újra, még több helyen indult fagyosan a nap, egyre inkább aggódhatnak a gazdák, hogy ez meg fogja tizedelni az idei gyümölcstermést. A jelenlegi helyzet alapján egy kis felmelegedés várható a szerdai időjárás szélsőségesen hűvös startja után. Azonban a meteorológusok előrejelzése szerint hiába lesz kellemes meleg napközben mostanság, hétvégétől újabb hidegfront hoz a Kárpát-medence fölé sarkvidéki hideget. 

így hát egy biztosabbnak tűnik, hogy a tavasznak és az átmeneti időjárásnak hirtelen végeszakad majd, és ránk borul a nyár. De ez még nem a ma és a holnap problémája. Szerdán 14 és 17 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet. Szeles, napos időjárásra van elsősorban kilátás. Száraz lesz a mai nap Magyarországon. Holnap szintén hasonló időben lehet részünk.

A jelek szerint a szárazság fokozódni fog, a felmelegedés stabilitást hoz magával. Péntekre várhatóan megszűnnek a fagyok, és szombaton akár a 25 Celsius-fokot is meghaladhatja a legmagasabb mérték érték. Aztán vasárnaptól már újra a lehűlésé lesz a főszerep. Kis bizonyossággal számíthatunk némi esőre, de alapvetően egy száraz hidegfront teríti be majd hazánk területét. 

Miért veszélyes a fagy a hazai gyümölcstermesztés számára?

A tavaszi fagy azért rendkívül veszélyes a gyümölcsösökben, mert a már korán fejlődésnek indult rügyeket, virágokat és kis gyümölcskezdeményeket károsítja, ami akár a teljes éves termés elvesztését okozhatja. Már -3 Celsius-fok is végzetes lehet a bibe számára, drasztikusan csökkentve a kötődést. (Forrás: Agrofórum Online)

A HungaroMET előrejelzése szerint ezeken a tájakon lesz ma felhősödés, minimális eséllyel eső: