
Megtalálták Atlantiszt, példátlan bejelentés, amit a tudósok megmutattak, attól alig kapsz majd levegőt
Olvass tovább...
További felmelegedés várható, délután viszont a zivatarok is megjelenhetnek.
A hételeji borongós, esős időjárást követően szerdán már semmi nem fogta vissza a felmelegedést, a dél felől érkező meleg légtömegnek pedig még mindig van utánpótlása, ami csütörtökön is érezteti erőteljes hatását.
Jelenleg egy éles határvonal látható Európa térképén, egy mediterrán ciklon választja el a meleg és a hűvösebb légtömegeket, a ciklon frontjai azonban egyre közelednek, ami csütörtökön délelőtt még csak felhősödéssel jár majd, leginkább a Dunántúlon.
Olvass tovább...
A reggel nagyon enyhe lesz csupán 14-16 fokig csökken a hőmérséklet, keleten és északkeleten lehet kisebb zápor, a levegő azonban gyorsan melegszik, délen és keleten pedig akár a 30 fokot is elérheti a csúcshőmérséklet.
Nyugaton ennél néhány fokkal hűvösebb lesz, ide már a kora délutáni órákban megérkeznek az első csapadéktömbök, a hideg és a meleg léghullám találkozása pedig akár hevesebb zivatarokat is eredményezhet.
A hidegfront viharos szelet és akár jégesőt is hozhat magával, a legfrissebb modellfutások szerint a Duna–Tisza közén és a Dunántúlon lehet a legtöbb csapadék, az esti órákra azonban már keletre is megérkeznek az első záporok, zivatarok.
Olvass tovább...
Csütörtökre Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye kivételével mindenhová kiadták a sárga riasztást, pénteken pedig az egész országban érvényben lesz az elsőfokú veszélyjelzés. Ekkor országszerte lehet csapadék, a Dunántúlon továbbra is esély van hevesebb zivatarokra, a csúcshőmérséklet jelentősen visszaesik, 16-23 fokot mérhetünk.
Szombatra aztán csökken a csapadékhajlam, a hőmérséklet is a kellemes tartományban marad. Visszatér a napsütés és megnyugszik a légkör, azonban a délies szél továbbra is élénk, helyenként erős lesz. A következő hét elején enyhe melegedés várható, kevesebb csapadékkal és 25 fok körüli maximumokkal.