
Az év beszólását hozta a Debrecen–FTC, kínjában röhög az egész ország
Olvass tovább...
Ekkor érkezik meg az eső, már azt is tudni, hol hullik nagyobb mennyiség.
Hétfőre jelentősen megváltozott az időjárás, országszerte megnövekedett a felhőzet, erős szél támadt, a Dunántúlra pedig megérkezett az első – még gyengébb – csapadékzóna, ami többfelé okozott kisebb záport, esőt.
A hőmérséklet még csak ezeken a tájakon esett vissza, ám a középső és keleti országrészeken továbbra is 20 fok fölötti maximumokat mérhettünk, a kedd hajnal pedig a felhőtakarónak köszönhetően országosan enyhe volt, csak az északi tájakon csökkent 2-4 fok környékére – itt ködképződést is tapasztalhattak.
Olvass tovább...
A reggeli órákban már csak az északi tájakon számíthatunk szűrt napsütésre, dél felől fokozatosan terjed a csapadékzóna, amely leginkább a Tiszántúlon okozhat jelentősebb mennyiségű csapadékot. Csapadékmentes idő kizárólag a Dunántúl északnyugati felében várható, máshol sokfelé lesz zápor, esős, néhol még zivatar is kialakulhat. Viharos szél már csak a délkeleti országrészben fordulhat elő.
Kedden a legmagasabb nappali maximum 12-19 fok között várható, délutántól a Dunántúlon már előbukkanhat a nap, az esti órákban pedig keleten is gyengül a csapadékhajlam. Az éjszaka kedden még enyhébb lesz, az előrejelzés szerint pedig a hét második felében is változékony időre számíthatunk.
Olvass tovább...
Az orvosmeteorológiai előrejelzés alapján a térségünk felett átvonuló, úgynevezett „rövidhullámú teknő” a hideg és melegfrontra érzékenyek szervezetét is megterheli. Ez változatos tüneteket, így fejfájást, koncentrációs-zavart, valamint vérnyomás-ingadozást is okozhat.
A viharos szél is zavaró lehet, ennek azonban pozitív hatását is tapasztalhatjuk, hiszen végre kisöpri a Kárpát-medencéből a szennyezett levegőt, az anticiklon miatt ugyanis az elmúlt hetekben jelentéktelen volt a légmozgás.