promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Magyar településnév Japánban? Félelmetes, amit kiszúrtak a térképen, pedig minden csak a véletlen műve

Magyar településnév Japánban? Félelmetes, amit kiszúrtak a térképen, pedig minden csak a véletlen műve

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Gasztro & Utazás
Kategória fejléc

Ez az egyezés valami elképesztő, kevesen szúrják ki.

A világ számos pontján futhatunk olyan településnevekbe, amelyek tényleg magyarok vagy csak nagyon hasonlítanak egy-egy magyar település nevére. Az előbbire számos példa lehet az Amerikai Egyesült Államok esetén, ám aki a történelmet jól ismeri, annak nem lehet meglepő, hogy Amerikában lát magyar településneveket, hiszen a 19. század végén és a 20. század elején bizony nagyon sok magyar távozott az új hazába,

hogy ott folytassa tovább az életét, ott kezdjenek új életet.

Balaton is több helyen található a világban.

Kanadában is számos magyar név látható még ma is a térképen, korábban pedig az is tervben volt, hogy egy Új Magyarország jöjjön létre a területen, el is kezdődött a munka, és bizony nagyon sok magyar településnév látszik még ma is a térképeken. 

Még Dél-Afrikában is láthatunk érdekes magyar neveket a térképen, ma például az egyik fővárosában a Dél-afrikai Köztársaságnak van olyan városrész, amelynek az a neve, hogy Tokaj.

Ám vannak elképesztő furcsaságok is, amelyet csak kevesen vesznek észre, így történt ez Japán esetében is, ahol van egy olyan településnév, hogy Hirado. Hirado egy japán város, amelynek számos különlegessége van, számunkra pedig meglepően magyarosan hangzik a város neve.

Japán legnyugatibb részén található ez a város, amely elképesztő csodákkal várja a turistákat, már az is elképesztő, hogy a város csupán egyetlen 650 méter hosszú hídon érhető el. A városban található egy csodálatos kastély is. Hiradóban van keresztény templom is, és rengeteg egyéb nevezetesség.

Hirado fontos kereskedelmi központ lett a történelem során, már évszázadokkal ezelőtt érkeztek ide az angol, holland és portugál hajósok is.

De mégis honnan jön a név?

Számunkra valószínűleg ez lehet a legérdekesebb. A különösen idegen kifejezés állítólag részben a portugáloktól jön, akik Firandó néven kezdték el emlegetni a várost, a kikötőt a 16. században. Ennek módosulása vezethet tehát a nem japános névhez, amely főleg a magyar füleknek lehet meglepő.

(via Player.hu)