
Elhagyatottan hever az egyik vármegyénkben egy több millió forintot érő vállalkozás, példa nélküli, ahogy magára hagyták
Olvass tovább...
Hihetetlen út vezet le a mélybe, minden métere veszélyes.
Magyarországon kifejezetten nagy hagyománya van a túrázásnak: ez pedig nem véletlen. Páratlan természeti kincseknek ad otthont hazánk. Gyönyörű tavak, dombok, helyek, erdők, völgyek, virágos rétek, de még tengerszem is megtalálható az ország területén. De sokak örömére (és mások sajnálatára) elhagyatott, titokzatos helyszínekből is szép számmal fel tudunk mutatni, így egyre elterjedtebb az #urbex #hungary kifejezés, mely az ilyen magyarországi objektumokat jelöli. Három bátor felfedező most egy igazán különleges helyre kalauzol el minket, ami akár a meggazdagodás zálogát is rejtheti.
Olvass tovább...
A barlang korábban beomlott, így nem egyszerű a lejutás: a három férfi komoly biztonsági óvintézkedéseket követ, hogy elkerüljenek egy esetleges balesetet. Egymástól nagy távolságra haladnak, hogy esetleg egy újabb beomlás történne, akkor ne temesse mindhármukat egymás alá és legyen esély segítséget hívni. De mitől is olyan érdekes ez a barlang? A 800 éves, Árpád-kori barlangban egykor aranybánya működött.
Olvass tovább...
A válasz valószínűleg igen, hiszen fizikai képtelenség, hogy a beomlott barlangból az utolsó grammig kibányászták volna ezt a nemesfémet, mégis el kell keserítsük azt, aki ezzel hozná rendbe az anyagi gondjait: a kitermelés nagyon idő és energiaigényes, valamint a helyszínt tekintve veszélyes is.
A járatok kifejezetten szűkek, mindenhol kőtörmelékek vannak az apró kavicsoktól egészen a nagy, éles sziklákig. A falakon még látszódnak a vésők nyomai, de egy igazán veszélyes terepre is odatévednek a srácok, ahol nagyon észnél kell lenni. Egy 20 méteres aknát mindössze néhány korhadt fával választottak el, így egy figyelmetlen, gyanútlan túrázót könnyedén meg tud sebesíteni ez a több száz éves barlang.