Fotókon Milák Kristóf arca, miután megdöntötte a saját világrekordját

Milák Kristóf világcsúccsal lett világbajnok 200 méter pillangón.

Milák Kristóf hozta a kötelezőt, és megvédte a címét, ráadásul világcsúccsal nyert aranyat a budapesti vizes világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző, a szám olimpiai bajnoka, világcsúcstartója és Európa-bajnoka 2019-es kvangdzsui rekordját (1:50.73) megjavítva, 1:50.34 perces idővel ért be a célba. Egy másik magyar is ott volt a döntőben: Kenderesi Tamás hatodik lett.

A teltházas Duna Arénában Milák már az első pillanattól kezdve uralta a mezőnyt. Az utolsó métereken csak a saját világrekordjával viaskodott, amit végül sikerült megdöntenie.

A hazai rendezésű viadalon a magyar küldöttség első dobogós helyezését szállító Milák a magyar úszósport történetének 33. nagymedencés világbajnoki aranyát szerezte.

Borítókép:  Profimedia