![30 ezer millió forintos pénzorkán az Eurojackpoton, ez a hét szám mesés gazdagságot hozhatott a szerencsés nyertesnek](https://images.promotions.hu/article/128120/1738955290_eurojackpot-telitalalat-fonyeremeny.jpg?crop=1400,577,0,162&width=386)
Rengeteg katonai, de főleg természeti csapás érte történelme során a szigetországot.
Talán már sokan kitalálhattátok, hogy Japánról van szó, ami a világ egyik legszebb országa, de sokan nevezik a katasztrófák országának is.
A szigetországot a fekvése miatt rengeteg természeti katasztrófa sújtja, ráadásul a katonai csapások sem kerülték el az évek során.
Az 1923-ban volt például a nagy kantói földrengés, mely szinte teljesen elpusztította Tokiót és a közeli kikötővárost, Jokohamát is. Ha a földrengés nem lett volna elég, utána jött egy tűzvész is.
1945-ben volt Hirosima és Nagaszaki bombázása, ami az egyetlen alkalom, ahol nukleáris fegyvereket vetettek be a háborúban.
Közben a földrengéstől és a szökőártól állandóan tartani kellett az országban. 2011-ben újra felborított mindent a Fukusimai atomerőmű-baleset, később pedig az Ontake vulkán is kitört.
Szegény Japánok még egy olimpiát sem tudnak most rendesen megtartani a pandémia miatt - mint kiderült, egyik eseményre sem fognak nézőket beengedni.