promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A Netflix krimi-thrillere egy barátságnak álcázott rémálomba ránt – megtörtént eset alapján

A Netflix krimi-thrillere egy barátságnak álcázott rémálomba ránt – megtörtént eset alapján

Borítókép:  Hivatalos plakát
Film & Sorozat
Kategória fejléc

Egy kimerült ápolónő, egy új munkatárs, és egy halálsorozat, amit évekig nem vett komolyan senki. A Netflix igaz történeten alapuló krimi-thrillere igazi társadalmi látlelet egy rendszerről, ami elnézte a gyilkolást.

Csendes éjszakák és halálos titkok

Amy a kórházi osztály éjszakai műszakjában próbál túlélni: betegséget rejteget, egyedül neveli gyermekeit, és mindent megtesz, hogy elérje a biztosítás megszerzéséhez szükséges egyéves munkaviszonyt. A végletekig fáradt, de tartja magát. Aztán megjelenik Charles Cullen (Eddie Redmayne) – egy segítőkész, halk szavú ápoló, aki egyre közelebb kerül hozzá és a családjához.

A Netflix krimi-thrillere valós események alapján készült: Cullen, a valaha volt egyik legtermékenyebb sorozatgyilkos, éveken át dolgozott amerikai kórházakban úgy, hogy senki sem állította meg – legalább 29, de akár 400 élet is köthető lehet hozzá.

Egy rendszer, ami inkább hallgatott

A másik nővér megrázó ereje nem abban rejlik, hogy újra és újra bemutatja a gyilkosságokat. Ellenkezőleg: a film inkább arra figyel, hogy miként tudott egy ilyen ember újra és újra állást kapni. A kórházi vezetők, a jogi csűrés-csavarás, és a profitorientált egészségügy mind hozzájárultak ahhoz, hogy Cullen évekig szabadon dolgozhasson, miközben páciensek tucatjai haltak meg a kezei között.

A film ebben nem keres kifogásokat: hidegen, pontosan mutatja meg, hogyan omlik össze a felelősség, ha az intézményi érdek erősebb az emberi életnél.

Jessica Chastain a csendes hősnő

Amy szerepében Jessica Chastain finoman, de rendkívül erősen van jelen. Nincs túlzás, nincs melodráma – csak a fokozatos felismerés borzalma. Egyre jobban gyanakszik, de minden lépése súlyos, mert a gyereke jövője múlik rajta. Chastain remekül egyensúlyoz a hétköznapiság és a drámai pillanatok között: amikor sírnia kellene, inkább nyel egyet – de a néző így is érzi az összeomlás közelgését.

Eddie Redmayne viszont szinte szándékosan marad árnyékban. Az ő Charles-a nem harsány pszichopata, hanem egy furcsán kedves férfi, aki épp ezért olyan ijesztő. A film nem akarja megmagyarázni őt – inkább csak megmutatja, mit tett, és hagyja, hogy a borzalom önmagáért beszéljen.

Krimi? Thriller? Kórházi dráma? Társadalmi kritika? Mind egyszerre

A Másik nővér egyszerre több rétegben mesél: egy megrázó igaz történetet dolgoz fel, miközben megmutatja, milyen veszélyes, ha egy rendszer inkább falaz, mint hogy hibát ismerjen be. Kórházi drámaként működik, de krimiként is izgalmas, ráadásul nem felejti az áldozatokat sem – még akkor sem, ha némelyikükről alig tudunk valamit.

Nem egy klasszikus „ki a tettes?” típusú thriller, és nem is a gyilkos elméjét boncolgató dráma. Inkább egy kíméletlen tükröt tart: hogyan élhet közöttünk valaki, aki életeket vesz el – és hogyan történhet meg, hogy senki nem szól időben?

Nézd meg, ha…

…érdekelnek az igaz történeteken alapuló krimik, vagy ha szívesen látsz olyan filmet, ami nemcsak a gyilkosra, hanem azokra is figyel, akik közé beépült. A másik nővér nem harsány, nem véres, de mélyen nyomasztó – és hosszú ideig ott marad a néző fejében.

Az alábbi videóban megtekintheted a Netflixen is elérhető film előzetesét: