
Kiszivárgott mit tervez a Fidesz Majkával, kivéreztetnék a rappert a fesztiválos incidens miatt?
Olvass tovább...
A Campus Fesztivál szervezői érdekes döntést hoztak, hatalmas botrány lett belőle.
Ahogy az egész év, úgy az idei fesztiválszezon sem mentes a botrányoktól. Mindenki Majka Bindzsisztános fejbelövős akciójáról beszél, pedig volt egy sokkal kiélezettebb helyzet is az idei Campus fesztiválon, a szervezők csavaros észjárása miatt. Azt kár lenne vitatni, hogy egy olyan generáció van felnövőben, akiknek a vérükben van a rendszerkritika, lázadnak, dalokat írnak, terekre vonulnak, tüntetnek: ki ki a maga eszközével veszi fel a harcot a vélt, vagy valós igazságtalansággal szembe. Az énekeseknek érthető módon egyszerűbb dolguk van: dalaik igazi közösségformáló erőként hatnak és stabil közönséget tudnak maguk köré építeni.
Olvass tovább...
Nagy Ferót senkinek sem kell bemutatni, aki egy igazi legenda a szakmában, manapság azonban már főképp csak arról beszélnek, hogy mennyire el van ragadtatva a jelenlegi kormánytól és Orbán Viktor személyétől. Olyannyira hogy erősen kritizálja azokat a fiatal előadókat, akik bármilyen szinten is felkérdezik a rendszert, esetleg kifejezik az elégedetlenségüket.
Ez az ellentét eredményezte a Campus fesztivál legmeglepőbb jelenetét: Mehringer Marci és Nagy Feró egymás után következett a fellépő listán, ráadásul ugyanazon a színpadon léptek fel. Generációk találkoztak, vélemények ütköztek, azonban a közönség soraiban úgy tűnt, hogy mindkét előadót szívesen hallgatják.
Olvass tovább...
És elégedetten nyugtázta, hogy bizony tudnak a srácok. Aztán megszólalt Marci ikonikus dala a Sz-razélet, mely a magyarországi állapotokról és a fiatalok helyzetéről szól. Nagy Feró ezen alaposan felpaprikázta magát (bár a dalt nem először hallotta, a Patrióta műsorában már egyszer kielemezte a Kopasszal, ahol azt mondta, őket egy hasonló dal miatt már elvitte volna a rendőrség) és nem rejtette véka alá a véleményét.
A kommentszekció egyöntetűen kínosnak ítélte Nagy Feró interjúját, melyben jó néhány olyan mondat is elhangzik, mely valószínűleg szállóige lesz. Feró némi fröcsögés után elégedetten nyugtázta, hogy mindegy mit énekel a kissrác a színpadon, idősebb rokonai tudják majd, hogy kire kell szavazni. A teljes interjút itt nézheted meg, van benne muníció bőven.