
Brutális videót találtak a medve által szétmarcangolt motoros telefonján Erdélyben
Olvass tovább...
Az emberek nem tanulnak más kárából: pár nappal azután, hogy egy olasz motorost szétmarcangolt egy medve, most ismét ragadozót hecceltek a turisták.
Halálos medvetámadás történt a napokban Erdélyben. Az autósok és motorosok egyfajta bátorságpróbájának számító Transzfogarasi úton egy olasz motoros vesztette életét, miután egy ragadozó szétmarcangolta.
Miután megtalálták az illető mobiltelefonját, a kép némileg árnyalódott, hiszen azon fotók és videók voltak arról, ahogy a motoros szelfizik a medvével, tulajdonképpen ingerelte az anyaállatot, amely ilyenkor ösztönösen a kölykeit védi. A nagyvadat kilőtték, a tragédiából azonban nem mindenki tanult – legalábbis erre utalnak az újabb fejlemények.
A hatóságok szerint a túl közel merészkedő motorossal szemben a medve hirtelen agresszív lett, rátámadt, és több tíz métert vonszolta egy rendkívül meredek területre, a Vidraru-tó közelébe.
A Transzfogarasi úton számos figyelmeztető táblát helyeztek el arra vonatkozóan, hogy a medvék megközelítése, vagy akár etetése szigorúan tilos, ám a turisták ezt gyakran figyelmen kívül hagyják.
Olvass tovább...
A meggondolatlanságnak most újabb bizonyítékát láthatjuk videóra felvéve. A cikk végén lévő anyagban jól látszik, ahogy egy medve üldögél a lassan araszolgató kocsisor mellett. Békésnek tűnik, éppen ezért is értelmetlen cselekedet, hogy egy Volkswagen hirtelen letér az útról, mintha el akarná „hessenteni” onnan a ragadozót. Tiszta szerencse, hogy ezzel nem mérgelte fel, hanem kicsit arrébb tessékelte.
Az efféle heccelés éppolyan tilos, mint a szelfizés, etetés vagy más kapcsolatteremtés. Igyekezzünk inkább minél hamarabb eltávozni a medve közeléből, mert az állat reakciói kiszámíthatatlanok, különösen, ha a bocsait védi.
Itt az eszetlen heccelés:
Olvass tovább...